Hlavní obsah
Lékárna nabízí služby poradenského centra pro odvykání kouření a umožňuje zájemcům získávat příspěvky na odvykání kouření od zdravotních pojišťoven. Foto: archiv AGEL

Skoncovat s kouřením mohou lidé v prostějovské nemocniční lékárně

Češi jsou desátí největší kuřáci mezi vyspělými státy. Denně kouří zhruba čtvrtina dospělé populace, přičemž více než polovina kuřáků by se závislosti na cigaretách ráda zbavila.

Lékárna nabízí služby poradenského centra pro odvykání kouření a umožňuje zájemcům získávat příspěvky na odvykání kouření od zdravotních pojišťoven. Foto: archiv AGEL
Skoncovat s kouřením mohou lidé v prostějovské nemocniční lékárně

Odvykání kouření nebývá pro žádného kuřáka jednoduchým procesem. Zájemci z Prostějova a okolí si jej ale mohou výrazně ulehčit díky službám Lékárny Agel v Prostějově, která sídlí v přízemí Nemocnice Prostějov. Lékárna nabízí zdarma služby poradenského centra pro odvykání kouření a umožňuje zájemcům získávat příspěvky na odvykání kouření od zdravotních pojišťoven.

„Zájemci o odvykání kouření k nám mohou přijít bez jakéhokoliv doporučení nebo vyšetření. V poradenském centru jim nabídneme bezplatnou konzultaci, stejně jako možnost proplacení přípravků pro odvykání kouření od pojišťovny. Jedinou podmínkou je, aby člověk v rámci několikatýdenní terapie dosahoval úspěchů v odvykání,“ uvedla Mgr. Jitka Krchňáková, farmaceutka Lékárny Agel Prostějov.

Důvodů pro skoncování s cigaretami je přitom hned několik. Od ekonomické stránky, přes společenskou a estetickou, až po tu nejdůležitější - zdravotní. V Česku ročně umírá 18 tisíc lidí na následky kouření. Mimo to kouření snižuje imunitu, zhoršuje funkci plic, způsobuje podrážděnost, bolesti hlavy či potíže při usínání, zhoršuje pleť, negativně ovlivňuje zrak, kvalitu vlasů i zubů, snižuje plodnost a zhoršuje fyzickou kondici. 

Skoncovat s kouřením bez odborné pomoci však většina kuřáků nedokáže. „Procento lidí, kteří zvládnou odvykání kouření sami, je nižší než pět. Všem, kteří to s odvykáním myslí vážně, proto doporučuji odborný dohled. V naší lékárně v Prostějově navíc můžeme pomoci zájemcům získat příspěvek na přípravky k odvykání od pojišťoven v řádech tisíců korun,“ dodala Mgr. Jitka Krchňáková. 

Příspěvek od pojišťovny mohou zájemci v Lékárně Agel Prostějov využít na libovolný druh volně prodejných přípravků podporujících odvykání kouření - ať už ve formě náplastí, pastilek, ústních sprejů či žvýkaček. Výše příspěvku se liší podle podmínek jednotlivých pojišťoven.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků