Hlavní obsah
Trikolora 2018 Foto: Alena Zavoralová

Sály poličského muzea budou hostit výstavu Šárky Hrouzkové

V sobotu 12. ledna ve 14.00 hodin ve výstavních sálech poličského muzea odstartuje výstava obrazů výtvarnice, pedagožky, členky Unie výtvarných umělců pardubického regionu a Klubu konkretistů KK3 Šárky Hrouzkové. K vidění budou díla za posledních deset let.

Trikolora 2018 Foto: Alena Zavoralová
Sály poličského muzea budou hostit výstavu Šárky Hrouzkové

„Šárka Hrouzková začala s vlastní tvorbou v 80. letech minulého století. Je členkou Unie výtvarných umělců pardubického regionu a Klubu konkretistů KK3. Vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, obor Výtvarná teorie, výchova a bohemistika,“ uvedla kurátorka výstavy MgA. Jana Vlčková.

„Inspiraci k svým obrazům a materiálovým asamblážím čerpá z okolní krajiny a neopomíná ani své rodné Ostravsko. Dalším inspiračním zdrojem je období baroka, především tvorba Santiniho a poznatky z cest do Číny, Tibetu a Latinské Ameriky. Mezi umělci jí inspirovali a inspirují Karel Malich, Václav Boštík, Adriena Šimotová a Stanislav Kolíbal. V dílech této autorky nalézáme hlubokou empatii k živému i neživému světu,“ dodala.

Šárka Hrouzková v současné době žije a tvoří v Dolním Újezdu u Poličky, kde vede od roku 2000 úspěšné výtvarné studio pro žáky a studenty se zájmem o výtvarné umění. K výstavě je připraven speciální program, který žáky zavede mezi obrazy a prostřednictvím tvořivé aktivity rozvine jejich témata.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků