Hlavní obsah
Lístky na ples zakoupíte na recepci Salesiánského střediska na Čtyráku (Emy Destinové 1, Č. Budějovice) Foto: Ondřej Trojek

Salesiánský ples se stane nocí splněných přání

Českobudějovický salesiánský ples s nejdelší tradicí v ČR vstupuje do 26. ročníku, který se uskuteční v sobotu 11. února v KD Vltava. Podle organizátorů se letošní Salesiánský ples promění v noc splněných přání.

Lístky na ples zakoupíte na recepci Salesiánského střediska na Čtyráku (Emy Destinové 1, Č. Budějovice) Foto: Ondřej Trojek
Salesiánský ples se stane nocí splněných přání

Salesiánský ples si za 25 let své existence vybudoval v Českých Budějovicích své pevné místo a v každoroční plesové tradici patří mezi ty nejvyhledávanější. Díky svému originálnímu a vždy překvapivému programu se vymyká „klasickým“ kulturním akcím, což je jedním z důvodů jeho popularity.

Salesiánský ples je nejen místem hudby, tance a zábavy, ale především místem setkání a seznámení. „Proto není podmínkou být dobrým tanečníkem, ale často postačí chuť setkat se s přáteli nebo poznat nové lidi,“ popsal jeden z cílů organizátor Ondřej Trojek.

Záštitu nad touto kulturní akcí převzal Ing. Jan Bartošek, místopředseda Poslanecké sněmovny PČR. „Salesiánskému dílu v Českých Budějovicích nesmírně fandím, protože se zaměřuje na práci s mladými lidmi ze všech sociálních skupin, která je pro budoucnost naší společnosti nesmírně důležitá. Osobně jsem měl možnost se detailně seznámit jak s pedagogickou, tak sociální prací v Salesiánském středisku. Jako člověk, který 11 let pracoval jako terapeut v komunitě Pocestný mlýn, si této práce nesmírně vážím,“ přiblížil svůj vztah k salesiánskému dílu v Českých Budějovicích Jan Bartošek.

Pro letošní ročník si pořadatelé zvolili ústřední téma "PŘÁNÍ - SEN". Vzali na sebe nelehký úkol, a sice pomoci návštěvníkům Salesiánského plesu splnit jejich sen, respektive přání. Už nyní je ale zřejmé, že nebude možné splnit přání všech návštěvníků, proto to nebudou jen samotní organizátoři, kdo budou plnit přání druhým, ale i samotní návštěvníci budou moci splnit přání jeden druhému.

Někdo splní vaše přání, vy můžete splnit přání někomu jinému. Organizátoři věří, že s pomocí ostatních návštěvníků a podporujících firem a organizací neskončí Salesiánský ples nedělním ránem, ale že se myšlenka plesu ponese i v následujících dnech. Více informací a pravidla k této výzvě naleznou návštěvníci na webu pořadatelů. 

Kromě noci splněných přání slibují organizátoři i letos jedinečný a originální program. Už samotné předtančení se ponese v rychlém a moderním stylu, postará se o to taneční studio Danceline České Budějovice a studenti JU. Různé žánry k tanci a poslechu zahraje skupina Globus z Hluboké nad Vltavou.

Díky vřelým ohlasům z minulého roku i letos zařadili pořadatelé do programu disco party v podání DJ Jiřího Ježka. Chybět nebude ani půlnoční překvapení skupiny Apalucha a bohatá tombola. „Letošní tombola bude opravdu bohatá, výherce si tak může odnést jeden ze tří víkendových pobytů v Bruselu včetně dopravy, ubytování a atraktivního programu,“ prozradil k tombole Trojek. 

Dobrým zvykem na Salesiánském plese se stalo věnovat výtěžek z tomboly na vítězný projekt, který sami určí návštěvníci plesu. Ti budou mít možnost opět vybírat ze tří plánovaných projektů pro sociálně znevýhodněné děti a mladé lidi.

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na recepci Střediska na Čtyráku (Emy Destinové 1). Věcné dary do tomboly pořadatelé přijímají na stejné adrese, a to až do 9. února.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků