Hlavní obsah
Foto: Muzeum města Brna

S koncem roku končí dvě pozoruhodné výstavy Muzea města Brna na hradě Špilberku

Poslední možnost pro ty, kteří dosud nenavštívili zajímavou výstavu o sto padesáti letech brněnské sportovní historie Branky Body Brno. Zbývá několik posledních dnů. Totéž platí o výstavě Baron Trenck: Nová tvář legendy. Žádná z obou výstav na Špilberku se již nebude prodlužovat.

Foto: Muzeum města Brna
S koncem roku končí dvě pozoruhodné výstavy Muzea města Brna na hradě Špilberku

Výstava Branky Body Brno představuje brněnský sport od jeho začátků přes nejslavnější okamžiky až po současnost. Od zahájení 16. května oslovila nejen příznivce sportu, ale i ty, které zajímá brněnské historie v její rozmanitosti a pestrosti. Legendární baron Trenck, jehož dobrodružná pouť se v Brně uzavřela, je na výstavě od 3. října představen unikátním barevným pohyblivým 3D modelem jeho podoby.

Obě výstavy na hradě Špilberku je možno v závěru roku navštívit: 26. až 29. prosince a 31. prosince (v tento den pouze do 15 hodin), jinak je otevřeno od 9 do 17 hod.

K návštěvě zve i Pohádková říše Hajundija brněnské výtvarnice Karly Hanušové, která probíhá od 28. listopadu a potrvá do 2. února 2020. Obrazy, ilustrace, koláže, šperky, trikové filmy i pohádkové knížky – to vše je dílem fantazie a šikovných rukou Karly Hanušové. Vyzařuje z něj kouzlo starých časů - největší inspirací jsou vzpomínky výtvarnice na dětství v brněnském Jundrově. Její celoživotní tvorba se představuje v Muzeu města Brna na hradě Špilberku jako „Hajundija, zem za zavřenýma očima“.

Návštěvníky objektů MmB je třeba upozornit, že 30. prosince bude naposledy otevřené Muzeum hraček v Měnínské bráně. Ta bude od ledna 2020 pro veřejnost uzavřená z důvodu plánované rekonstrukce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků