Hlavní obsah
Třetí ročník Dne otevřených dveří proběhne ve středu 2. května od 9.00 do 15.30 hodin přímo na gastroenterologickém oddělení. Foto: archiv nemocnice

Prostějované mohou konzultovat své gastroenterologické obtíže na Dni otevřených dveří

Časté nevolnosti, bolesti břicha, problémy s trávením i další gastroenterologické obtíže budou moci ve středu 2. května konzultovat všichni zájemci z Prostějova a okolí zdarma. Nemocnice Prostějov zve širokou veřejnost na již tradiční Den otevřených dveří gastroenterologického oddělení.

Třetí ročník Dne otevřených dveří proběhne ve středu 2. května od 9.00 do 15.30 hodin přímo na gastroenterologickém oddělení. Foto: archiv nemocnice
Prostějované mohou konzultovat své gastroenterologické obtíže na Dni otevřených dveří

Den otevřených dveří zahrne možnost konzultace obtíží trávicího ústrojí, prohlídky ambulancí i prezentaci produktů zdravé výživy. Trávicí obtíže trápí více než tři čtvrtiny Čechů, málokdo ale konzultuje své obtíže s lékařem. Ve většině případů lze přitom problémy velmi snadno a efektivně řešit.

„Škála obtíží spojených se zažívacím traktem je opravdu široká, od bolestí břicha, přes nadýmání, pálení žáhy, nevolnost či změny při vyprazdňování, až po krvácení. Pacienti přitom příznaky těchto trávicích obtíží často dlouho přecházejí a nevyhledávají odbornou pomoc, což jim nejen dále přitěžuje, ale také to často komplikuje a prodlužuje léčbu,“ vysvětluje MUDr. Mgr. Jaroslav Maceček, Ph.D., primář gastroenterologického oddělení Nemocnice Prostějov s tím, že každý, kdo trpí uvedenými obtížemi, by měl absolvovat konzultaci u odborníka.  

Bezplatně a bez žádanky mohou zájemci přicházet ke konzultaci na Den otevřených dveří gastroenterologického oddělení Nemocnice Prostějov, který zahrne také prohlídku oddělení.

„Všichni příchozí budou moci probrat své obtíže s lékaři i sestrami gastroenterologického oddělení a budou si moci prohlédnout ambulance i přístroje na vyšetřování trávicího traktu. Součástí akce přitom bude i prezentace produktů z oblasti zdravé výživy a možnost vyzkoušení produktů z Lékárny Agel zdarma,“ doplnila vrchní sestra gastroenterologického oddělení Nemocnice Prostějov Hana Majerová.  

Třetí ročník Dne otevřených dveří gastroenterologického oddělení v Nemocnici Prostějov proběhne ve středu 2. května, a to od 9.00 do 15.30 hodin přímo na gastroenterologickém oddělení. Zájemci mohou přicházet kdykoliv v průběhu akce.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků