Hlavní obsah
Foto: archiv FNUSA

Projekt Postel pro zdraví pomůže nemocnici s obnovou lůžek

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně spouští projekt nazvaný Postel pro zdraví. Do projektu se může zapojit každý, počínaje firmami a konče fyzickými osobami. Cílem je obnovit postelový "park" na lůžkových odděleních nemocnice.

Foto: archiv FNUSA
Projekt Postel pro zdraví pomůže nemocnici s obnovou lůžek

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně má na svých klinikách a odděleních téměř tisíc lůžek. Třetina z nich je v provozu více než dvacet let a zasloužila by si obměnu. Jedno nové elektrické polohovací lůžko stojí 40 tisíc korun.

„Snažíme se samozřejmě průběžně nová lůžka kupovat. Ale napadlo nás, že bychom mohli požádat o pomoc i veřejnost. Už se nám totiž stalo, že spokojený pacient chtěl jako poděkování nemocnici zakoupit právě postel,” uvedl ředitel Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Ing. Vlastimil Vajdák a dodal, že předem všem potenciálním dárcům - fyzickým osobám i firmám - děkuje.

Každé lůžko, které nemocnice zakoupí z financí, darovaných v rámci projektu Postel pro zdraví, bude označeno omyvatelnou nálepkou v jednotném designu s logem a jménem firmy nebo osoby, která ho darovala.

„Nová lůžka ocení pacienti i ošetřovatelský personál. Jsou pohodlnější, bezpečnější, šetrnější, zdravotníkům usnadní práci s pacientem, jsou také jednodušší na přesun,” doplnila Mgr. Jana Zvěřinová, náměstkyně ošetřovatelské péče Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků