Hlavní obsah
Foto: Ing. Slávka Dokulilová

Pokus o český rekord Centra pro rodinu Vysočina byl úspěšný

V pátek 15. května v 15:15 Centrum pro rodinu Vysočina společně s rodinami na náměstí v Jihlavě oslavilo den rodiny. Na náměstí v odpoledních hodinách vyrostla zlatá brána rodin, kterou rodiny procházely. Podstatou akce bylo připomenutí důležitosti rodiny. Účastnit se mohl jakýkoliv člen rodiny.

Foto: Ing. Slávka Dokulilová
Pokus o český rekord Centra pro rodinu Vysočina byl úspěšný

Pracovníci Centra pro rodinu Vysočina se pokusili na Mezinárodní den rodiny připomenout důležitost pospolitosti, tolerance a sílu lásky v rodině. Na tento významný den si Centrum pro rodinu přichystalo netradiční oslavu ve formě rekordu.

Na rekord přijel komisař s pelhřimovské agentury Dobrý den, Miroslav Marek, která rekordy zaznamenává, vyhodnocuje a zapisuje. Stužku, která rekord odstartovala, rozstřihl, společně s předsedkyní spolku Slávkou Dokulilovou, Milan Kolář, náměstek primátora města Jihlavy. Zlatou bránou rodin prošlo 675 lidí během 45 minut. Díky podpoře a účasti se tak akce zapíše do České knihy rekordů.

Program moderoval zkušený Jan Kodet, který všechny přítomné na náměstí motivoval a připomínal, proč se akce koná zrovna tento den. Rekord se konal v pátek 15. 5. 2015 v 15:15 na Masarykově náměstí v Jihlavě v rámci oslav Mezinárodního dne rodin.

Rekord rodin byl zakončen průvodem zúčastněných historickou částí Jihlavy, kdy se procházelo kolem hradeb ke kostelu sv. Jakuba. U kostela sv. Jakuba pak mohly rodiny shlédnout pověst z historie Jihlavy v podání jihlavského divadla De Facto Mimo, u které nechybělo netradiční ztvárnění jihlavských dějin s humorem, odlehčením a nadsázkou. Divadlo se setkalo s velkým úspěchem u dětí i jejich rodičů, které mohly vidět nepřátele Jihlavy v podobě brambor a vítězné jihlavské vojsko v podobě krásných jablek.

„Vyšlo nám počasí a celá akce byla velmi příjemná, jsme rádi, že všichni zúčastnění byli spokojeni,” zhodnotila akci Marie Bastlová, pracovnice Centra pro rodinu Vysočina.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků