Hlavní obsah
Smyslem je zvýšit zájem lidí a motivovat občany ke třídění běžného, nejen domácího odpadu. Foto: Magistrát města Plzně

Plzeňská radnice distribuuje sady ekotašek na tříděný odpad

Plzeňská radnice spustila nový projekt zaměřený na ekologii, ochranu životního prostředí a environmentální výchovu, veřejnosti při magistrátem pořádaných akcích distribuuje sady barevných ekotašek na separovaný odpad.

Smyslem je zvýšit zájem lidí a motivovat občany ke třídění běžného, nejen domácího odpadu. Foto: Magistrát města Plzně
Plzeňská radnice distribuuje sady ekotašek na tříděný odpad

Smyslem je zvýšit zájem lidí a motivovat občany ke třídění běžného, nejen domácího odpadu. Kampaň cílí na rodiny s dětmi i seniory, díky speciální soutěži také na školáky, sady barevných tašek budou rozmístěny i v budovách magistrátu. Celkem je pro kampaň připraveno devět tisíc setů tašek.

„Projekt jsme nazvali Třídím – třídíš – třídíme. Tašky jsou barevně odlišeny, aby bylo i pro ty nejmenší Plzeňany separování co nejjednodušší. Je možné je pospojovat suchým zipem, což zajistí jejich větší stabilitu,” uvedl Petr Náhlík, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí. Žluté tašky jsou určeny na plastový odpad, modré pro papír a zelené poslouží k odkládání skleněného odpadu.

„Kampaň určenou veřejnosti zahájil v září odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně, a to pochodem nazvaným Hodíme se do pohody, špacírujem kolem vody. Během této akce každá rodina, jež se zúčastnila, obdržela sadu tašek,” uvedla Eva Herinková, náměstkyně primátora, která má v gesci sociální věci. Set byl zároveň odměnou pro pět desítek zdravotně postižených sportovců, kteří se zúčastnili střeleckého klání nazvaného "Handicap Shooting Cup" pořádaného sociálním odborem.

„Cílovou skupinou budou i senioři, ti již sadu s barevně odlišnými taškami získali při Tanečním večeru Oldies Goldies, jenž se konal 25. září, další zájemci z dříve narozených ji pak obdrží u příležitosti Gerontologického 23. října,” informovala Alena Hynková, vedoucí magistrátního odboru sociálních služeb.

Sady tašek získají i neziskové organizace, které budou prezentovat svoji činnost v rámci dvoudenní akce pod názvem Dny plzeňských sociálních služeb. Tu 9. a 10. října pořádá odbor sociálních služeb společně s Domovinkou v plzeňských obchodních centrech Globus, Olympie, Area Bory a Centrum Doubravka.

Druhým útvarem, který se na projektu podílí, je odbor životního prostředí Magistrátu města Plzně. Především na žáky základních škol v Plzni zaměřil ekologickou výtvarnou soutěž na téma Moje popelnice. Odměnou účastníkům budou mimo jiné i sady tašek na třídění odpadu.

Sady dotovaných barevných tašek určených pro třídění především domácího odpadu naleznou své uplatnění i v městských budovách včetně škol a školek. Magistrát města Plzně se touto cestou hlásí k myšlence trvale udržitelného rozvoje a od rozmístění sad v kancelářích očekává zvýšení podílu separovaného odpadu na celkovém množství odpadu, který produkuje.

„Tento záměr si stanovil úřad pro rok 2015 jako jeden z hlavních cílů v rámci zavedeného systému environmentálního managementu podle normy ISO 14001:2005 – držitelem tohoto certifikátu je Magistrát města Plzně již od roku 2012,” doplnil Petr Triner, ředitel Úřadu správních agend Magistrátu města Plzně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků