Hlavní obsah
Lékařka Veronika Mikolajková ukazuje klientce oddělení následné péče, jak komunikovat přes tablet. Foto: Michal Václav

Pacienti oddělení následné péče Nemocnice Valašské Meziříčí komunikují se svými blízkými přes Skype

I přes zákaz návštěv se mohou pacienti oddělení následné péče Nemocnice Valašské Meziříčí vidět se svými blízkými.

Lékařka Veronika Mikolajková ukazuje klientce oddělení následné péče, jak komunikovat přes tablet. Foto: Michal Václav
Pacienti oddělení následné péče Nemocnice Valašské Meziříčí komunikují se svými blízkými přes Skype

Pomáhat jim k tomu bude nyní videohovor pomocí aplikace Skype. Tuto službu nyní nově nabízejí obě oddělení následné péče všem hospitalizovaným pacientům a jejich rodinám.

Nemocnice získala od firmy NXP z Rožnova pod Radhoštěm dar v podobě čtyř tabletů pro komunikaci izolovaných pacientů oddělení následné péče. Princip komunikace je jednoduchý.

Rodinní příslušníci si do svých počítačů doma nainstalují aplikaci Skype, následně telefonicky kontaktují personál oddělení následné péče I., nebo II., kde leží jejich příbuzný. Se zaměstnanci se pak domluví na přesném čase hovoru a po vytočení účtu uživatele předá personál tablet pacientovi, který s ním již bude dále komunikovat „tváří v tvář“.

„Věříme, že spojení pacientů s rodinnými příslušníky pomocí videohovoru bude mít pozitivní vliv na jejich zdravotní stav a především na psychiku. Řada pacientů je odkázána pouze na telefon, ale právě obrazový vjem manžela, manželky, syna, dcery, či vnoučat bude v tomto případě nejlepší možnou alternativou,“ řekl k novince primář oddělení následné péče MUDr. Ludvík Dobeš.

S nápadem spojit se s blízkými alespoň přes obrazovku přišla MUDr. Veronika Mikolajková, která se v nemocnici zabývá geriatrií a vede i ambulanci paliativní péče.

„Je pro nás nesmírně důležité, aby pacienti, kteří jsou na našich odděleních hospitalizováni dlouhodobě několik týdnů, či měsíců, byli v pravidelném kontaktu se svou rodinou a cítili se u nás co nejlépe. Pomocí Skype aplikace nám to nyní přišlo jako nejvhodnější řešení, které není omezeno časově,“ uvedla lékařka.

„Po odeznění karantény a izolovanosti bych ráda rozšířila jejich využití ke kognitivním tréningům pro pacienty s lehkou demencí,“ dodala MUDr. Veronika Mikolajková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků