Hlavní obsah
Ostrava 16.12.2016 Architektonická soutěž v Ostravě. Umělecká ulice. Foto: Josef Zajíc

Ostravský magistrát vyhlásil architektonickou soutěž

Magistrát města Ostravy vyhlásil k 14. prosinci otevřenou architektonicko-urbanistickou soutěž na revitalizaci veřejného prostoru Umělecké ulice. Ulice je kolmá na nově rekonstruovanou Nádražní ulici a také na Jurečkovu ulici.

Ostrava 16.12.2016 Architektonická soutěž v Ostravě. Umělecká ulice. Foto: Josef Zajíc
Ostravský magistrát vyhlásil architektonickou soutěž

Zadáním organizátorů soutěže je zpracování architektonicko-urbanistického řešení Umělecké ulice, která tvoří předprostor Domu umění. Také vytváří významný veřejný prostor a současně slouží jako nástupiště pro tramvajovou zastávku Elektra.

„Jedná se o ideovou soutěž, jejímž cílem je najít nejoptimálnější využití a tvář tohoto místa. Soutěž zároveň ověří širší vazby v území, zejména řešení zásobovací a statické dopravy, a zohlední chystanou přístavbu Domu umění Bílý stín,” uvedla Andrea Vojkovská, tisková mluvčí ostravského magistrátu.

Zájemci o účast v soutěži naleznou soutěžní podmínky a podklady na internetových stránkách města Ostravy www.ostrava.cz v sekci Architektonické soutěže nebo na stránkách České komory architektů www.cka.cz. Datum odevzdání soutěžních návrhů je stanoveno na 15. května 2017 do 14.00 hodin.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků