Hlavní obsah
Prodej výrobků studentů na vánočním jarmarku Foto: Petr Kameníček

Olomoucké gymnázium pozvalo na den otevřených dveří i vánoční jarmark

V sobotu 29. listopadu proběhl den otevřených dveří na gymnáziu Čajkovského v Olomouci spojený s tradičním vánočním jarmarkem. Zájemci o studium si mohli prohlédnout odborné učebny i moderní sportovní areál Čajkarénu.

Prodej výrobků studentů na vánočním jarmarku Foto: Petr Kameníček
Olomoucké gymnázium pozvalo na den otevřených dveří i vánoční jarmark

Na vánoční jarmark připravili studenti pro návštěvníky řadu svých výrobků jako například svíčky, keramické výrobky, drobné šperky a podobně. Nechyběl ani bufet s punčem a dalšími vánočními dobrotami.

V jednotlivých učebnách byly připraveny nejrůznější ukázky výuky. V chemické laboratoři byly nachystány zajímavé pokusy jako faraonův had, v učebně biologie bylo možné zkoumat svět pod mikroskopem nebo ve fyzice skládat elektrické obvody.

Studenti prvního ročníku španělské bilingvy si připravili krátké divadelní představení Juan sin miedo ve španělštině s bohatým hudebním doprovodem.

Zpřístupněn byl rovněž moderní sportovní areál a sportovní hala Čajkaréna. Zájemci o studium se při dni otevřených dveří mohli seznámit se současnými studenty školy a vyučujícími a získat informace o jednotlivých typech studia (osmileté, šestileté bilingvní a čtyřleté).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků