Hlavní obsah
Foto: MVŠO

Odborníci na českou ekonomiku zavítají do Olomouce

Moravská vysoká škola Olomouc (MVŠO) připravuje na 16. října konferenci Digitalizace – úspěch nebo nezaměstnanost, na které vystoupí řada odborníků na českou ekonomiku v čele s Vladimírem Dlouhým.

Foto: MVŠO
Odborníci na českou ekonomiku zavítají do Olomouce

Fenomén čtvrté průmyslové revoluce přináší podnikatelům příležitosti ke zvýšení efektivity a snížení nákladů. Rozvoj v oblasti automatizace nebo digitálních technologií má však značný vliv na požadovanou kvalifikaci a přináší nové výzvy pro trh práce.

Právě o tom bude konference Digitalizace – úspěch nebo nezaměstnanost, kterou na 16. října připravuje Moravská vysoká škola Olomouc ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR.

„Mám radost, že realizujeme partnerství s Hospodářskou komorou, a tato akce je jedním ze společných milníků. Jako business škola chceme spolupracovat se zástupci podniků v Olomouckém kraji a vytvořit z něj prosperující region. O tom, že se nám to zatím úspěšně daří, hovoří i čísla o uplatnitelnosti absolventů. Ta se pohybuje kolem 99 procent,“ zmínila Jarmila Zimmermannová, rektorka MVŠO.

Na akci vystoupí řada odborníků na českou ekonomiku. Mezi ně se řadí i Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR, bývalý ministr průmyslu a obchodu a poradce výkonného ředitele Mezinárodního měnového fondu. Dlouhý se ve své přednášce bude věnovat strategii hospodářského rozvoje ČR a příležitostem, které se naskýtají podnikatelům v Olomouckém kraji.

Konference se zúčastní i Erika L. Kuenne z Velvyslanectví USA, která se zabývá otázkou Americko-české hospodářské spolupráce a je odbornicí v oblastech obchodní logistiky, strategického a analytického plánování. Ty jsou úzce spojeny s tématem čtvrté průmyslové revoluce, nástupem technologií a změnou podmínek na pracovním trhu.

Samostatný přednáškový blok bude mít na konferenci i Moravská vysoká škola Olomouc. Ta dlouhodobě poskytuje manažerské vzdělání s důrazem na informační technologie a podporu rozvoje malých a středních podniků, které jsou pro Olomoucký kraj s ohledem na ekonomickou stabilitu stěžejní. Za MVŠO zde vystoupí vedle rektorky Zimmermannové a prorektorky Jitky Lidaříkové i zakladatel školy, Josef Tesařík.

Akce se uskuteční za podpory IT společnosti TESCO SW, která je jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v Olomouckém kraji. „Naše společnost samozřejmě reaguje na celosvětový trend digitalizace rozšiřující se do škol, domácností i malých a středních podniků a vyvíjíme smart produkty a řešení využitelná v mnoha oblastech. Teď například v oblasti úspory energií a nákladů za ně, neboť udržitelnost zdrojů je velmi aktuálním tématem,“ uvedl Svatopluk Beneš, generální ředitel TESCO SW.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků