Hlavní obsah
Setkání MISS po 30 letech Foto: archív autora

Od korunovace první Miss uplynulo 30 let

Neuvěřitelných 30 let uplynulo od první korunovace královny krásy. 8. dubna 1989 prezident Miss Miloš Zapletal dekoroval Ivanu Christovou. Na den přesně se většina vítězek soutěže sešla na akci Setkání Miss po 30 letech v pražské restauraci Coloseum.

Setkání MISS po 30 letech Foto: archív autora
Od korunovace první Miss uplynulo 30 let

Večerem provázel moderátor Jan Rosák, všichni hosté si pochutnali na velkém jubilejním dortu a také zhlédli osudové okamžiky soutěže – a to když Ivana Christová přebírala korunku a Taťána Gregor Brzobohatá-Kuchařová vyhrála Miss World.

Již mnoho let nemá Miloš Zapletal se světem soutěží krásy nic společného. Na setkání se svými někdejšími svěřenkyněmi se však velmi těšil. „Dvanáct let jsem si myslel, že se už nikdy k Miss nevrátím. Že je to pro mne jednou provždy uzavřená kapitola. Ale copak se lze nevracet k „dětem“, které jsme přivedli na svět, a když dospěly, vylétly z hnízda?“

Uspořádat první Miss u nás mělo racionální důvod. Miloš Zapletal pracoval jako externí dramaturg tehdy nového Paláce kultury a sportu Vítkovice. Měl na starosti realizaci programů, které halu naplní a zpopularizují. A takovým projektem měla být kromě jiných i Miss. Z této soutěže se stala prestižní společenská událost, na níž se chtěly svým partnerstvím podílet renomované firmy, které Miss financovaly.

„Žádný úspěšný projekt nelze dělat "levou zadní", což se mnozí domnívají. Jedním z důvodů, proč jsme opustili Miss ČR, byly množící se podobné soutěže. Bohužel se vzájemně téměř vyhubily,“ popisuje Miloš Zapletal pád soutěže.

V jeho týmu, který soutěž pořádal více než 20 let, se podařilo vybrat dívky – osobnosti, které uspěly nejen v zahraničních soutěžích, ale mnohé i ve své práci. Mezi ně patří Taťána Gregor Brzobohatá-Kuchařová, Monika Žídková, Ivana Christová, Alena Šeredová, Helena Houdová, Renata Czadernová, Iva Kubelková a mnohé další, využily svého úspěchu a jsou úspěšné i v dalším životě.

„Pro mě osobně to v pouhých 18 letech znamenalo vzlet na úplný vrchol a také skvělou startovací pozici pro dlouholetou trvající kariéru, kterou se mi podařilo vytvořit. Jsem ráda, že moji další prací nabyla moje kariéra na přesahu, kterou by, z mého pohledu, měl mít ambici proměnit každý úspěšný člověk, tedy angažovat se i mimo komerční sféru, ve prospěch prostředí, ve kterém žijí,“ říká Taťána Gregor Brzobohatá-Kuchařová, zakladatelka úspěšné nadace „Krása pomoci“, věnující se seniorům.

Na slavnostním večeru se sešly přes dvě desítky vítězek. Ivana Christová, Renáta Gorecká, Andrea Tatarková, Pavlína Baburková, Silvia Lakatošová, Eva Kotulánová, Monika Žídková, Iva Kubelková, Terezie Dobrovolná, Michaela Salačová, Kateřina Průšová, Radka Rosická, Lucie Křížková, Markéta Divišová, Jana Doleželová, Petra Macháčková, Agáta Prachařová, Daniela Frantzová, Taťána Gregor Brzobohatá-Kuchařová, Renata Czadernová, Kateřina Sokolová či Aneta Vignerová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků