Hlavní obsah
Oboroh Foto: Jiří Smutný

Oboroh vystoupí v Červeném kostele v Brně

Farní sbory Českobratrské církve evangelické Brno I a Brno - Husovice zvou na Dubnové hudební nešpory v Červeném kostele v provedení východočeské folkrockové skupiny Oboroh.

Oboroh Foto: Jiří Smutný
Oboroh vystoupí v Červeném kostele v Brně

Koncert se koná v neděli 2. dubna v 19.30 hodin. Na programu jsou pašijové písně a žalmy. Biblické zamyšlení přednese Jiří Gruber, farář Českobratrské církve evangelické v Brně a senior brněnského Seniorátu.

Skupina Oboroh má za sebou již téměř 30 let vystupování. Vedoucím je skladatel, textař, kytarista a zpěvák Slávek Klecandr, učitel klasické kytary na ZUŠ v Týništi nad Orlicí. Rovněž od založení je v kapele Roman Dostál (klávesy, zpěv), majitel a učitel soukromé hudební školy obor klávesy, kytara, flétna. Libor Ježek (bicí, zpěv) alternuje u AC/DC Czech revival paličky R-stick, v Oborohu je od roku 2002. Jaroslav Jetenský (basa, kytara, zpěv) působil ve skupině 1992 - 1994 a pak od roku 2008.

Vstupné na koncert je dobrovolné. Výtěžek bude věnován středisku diakonie Českobratrské církve evangelické Betlém v Kloboukách u Brna. Akce se koná za přispění Jihomoravského kraje a statutárního města Brna.

Červený kostel je lidový název pro českobratrský evangelický chrám Jana Ámose Komenského. Postaven byl z neomítnutých cihel ve stylu severoněmecké gotiky v roce 1867, tedy před 150 lety. Je dlouhý 45 metrů, věž je vysoká 50 metrů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků