Hlavní obsah
Foto: Lucie Drahošová

Obětavý hendikepovaný inženýr z Třince pomáhá lidem v podobné situaci

Pracovní úspěchy by mohli Ing. Jaroslavu Dembinnému z Třince mnozí závidět. Je soudním znalcem v oboru Technická kybernetika i předsedou významných neziskových organizací a v minulosti radil dokonce i ministrům. V osobním sféře je však jeho život složitější.

Foto: Lucie Drahošová
Obětavý hendikepovaný inženýr z Třince pomáhá lidem v podobné situaci

V roce 2000 skončil po nepovedeném lékařském zákroku na invalidním vozíku a stal se částečně závislým na druhých. I z vozíčku ale dále pomáhá ostatním a díky novému notebooku, na který mu přispěla částkou 20 tisíc korun i Nadace AGEL, bude moci pomáhat ještě intenzivněji.

Profesní životopis dvaašedesátiletého Ing. Jaroslava Dembinného doslova bere dech. Od roku 1993 je soudním znalcem v oboru Technická kybernetika, působil jako vedoucí vzdělávání dospělých i vedoucí informačních systémů, a od roku 2009 je i předsedou Středoevropské skupiny pro integraci Osob se zdravotním postižením a zakladatelem Asociace Zdravotně Hendikepovaných Akademiků. V minulosti pak dokonce působil i jako poradce ministrů Ministerstva práce a sociálních věcí České republiky – již v době, kdy byl upoutaný na invalidní vozík.

„Po špatném lékařském zákroku, konkrétně lumbální punkci, jsem se v roce 2000 ocitl na invalidním vozíku. Po seznámení se s situací v Ústavu sociální péče Hrabyně jsem se rozhodl pro dráhu sociálního pracovníka s cílem pomoci lidem v podobné situaci - hendikepovaným a seniorům, kteří například potřebují vyřídit invalidní důchod,“ vysvětluje Ing. Jaroslav Dembinný  s tím, že tito lidé mnohdy vůbec netuší jak, o co, nebo kde mohou žádat.

V této dobročinné činnosti by měl panu Dembinnému pomoci zejména nový notebook, který mu umožní vyřizování řady záležitostí na dálku, pohodlnou komunikaci s úřady i s žadateli o pomoc. Protože je ale pořízení notebooku finančně náročnou záležitostí, rozhodla se Nadace AGEL Jaroslavu Dembinnému pomoci, a to finančním příspěvkem ve výši 20 tisíc korun.

„Pan Dembinný je příkladem fundovaného, inteligentního, ale i velmi obětavého a silného člověka, který má velkou vůli i snahu. Je jedním z těch, kteří by svým přístupem k životu mohli být příkladem pro nás všechny. Je nám ctí, že jsme mu mohli pomoci v jeho aktivitách,“ uvedla výkonná ředitelka Nadace AGEL Veronika Dostálová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků