Hlavní obsah
Foto: Anna Čelouchová

O zvířátkách pana Kasta uslyšíte na prohlídce zámku Mníšku

V neděli 25. června navštivte s dětmi zámek Mníšek pod Brdy. Uvidíte komnaty, ve kterých bydleli poslední majitelé Mníšku a uslyšíte vyprávění o zvířátkách šlechtických pánů, dávných králů i pana barona Kasta a jeho dětí.

Foto: Anna Čelouchová
O zvířátkách pana Kasta uslyšíte na prohlídce zámku Mníšku

Víte, že už čeští králové provozovali zoologické zahrady? Jen se tomu říkalo zvěřince, ale bylo to vlastně stejné. Třeba takový Rudolf II., ten prý v tom svém měl dokonce i ptáka dodo, který už bohužel vyhynul. 

I další šlechtici měli na svých sídlech spoustu zvířat. Ve voliérách, oborách, stájích, psincích. Každý vznešený pán miloval koně a psy. Používal je při lovu. Stejně tak i mníšecký pan baron Kast.

A jaké zvířátko měly zámecké děti? Kde ho chovaly a čím ho krmily? To vše se dozvíte na prohlídce O zvířátkách zámeckých pánů, kterou navštivte v neděli 25. června od 11 hodin.

Co ještě můžete vidět, když přijdete do mníšeckého zámku? Kouzelné sklepení s čertem, vodníkem a princeznou. Nebo panenky v historických kostýmech a mezi nimi třeba bílou paní, císařovnu Marii Terezii nebo krále Ludvíka XIV.

Také v sobotu 24. června uvidíte prohlídku pro děti. V 15 hodin se koná Pohádková prohlídka o zámeckých strašidýlkách. Po oba dny jsou otevřeny také klasické prohlídky na dvou návštěvnických okruzích, které vás zavedou do doby první republiky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků