Hlavní obsah
Aneta Langerová Foto: Archiv festivalu Slunovrat

Nový hudební festival Slunovrat se blíží

Po více než 10 letech se do města Sázava vrátí festivaloví návštěvníci. Zbrusu nový hudební festival českých písničkářů a populárních interpretů obsadí 23. a 24. června vodácký kemp Sázavský ostrov.

Aneta Langerová Foto: Archiv festivalu Slunovrat
Nový hudební festival Slunovrat se blíží

Pořadatelé festivalu Slunovrat vsadili na osvědčenou dramaturgii a k účasti pozvali plejádu známých umělců, jejichž písničky si lidé zpívají nejen u táboráku.

Dvoudenní hudební událost odstartuje v pátek 23. června v odpoledních hodinách netrpělivě očekávaným koncertem Františka Nedvěda, nejznámějšího umělce, který má k řece Sázavě snad nejvřelejší vztah. 

Druhý koncert odehraje zástupce mladé generace českých písničkářů, populární zpěvák a písničkář Xindl X, který se svou kapelou zazpívá své nejznámější rádiové hity. Páteční trojkoncert zakončí kapela zkušených muzikantů Všichni Svatí, kteří diváky provedou až k večernímu zakončení akce.

V sobotu se již ve 12.30 návštěvníkům festivalu představí rodinná skupina Bratři Ebenové v čele s Markem Ebenem, nadaný mladý hudební objev Thom Artway nebo neméně talentovaný David Stypka, který sbírá jednu nominaci na hudební ocenění za druhou.

Sázavské diváky jistě potěší vystoupení folkových Neřež, kteří si místo zesnulé Zuzany Navarové pozvali k vystoupení slovenskou zpěvačku Katarínu Koščovou. Jako zlatý hřeb večera vystoupí slovenský hudební matador Richard Müller, který zazpívá své nejznámější písně, ale také písně z nové úspěšné desky 55.

Málokdo ví, že zpěvačka Aneta Langerová má k Sázavě také velice blízký vztah. Její první krůčky za doprovodu kapely, byly učiněny právě zde. V červnu na Slunovratu tak zazpívá svému prvotnímu publiku. Sobotní program zakončí Ivan Mládek se svým Banjo Bandem.

Na festivalu Slunovrat se objeví také další umělci, kteří na malé Muzikus hudební scéně ve spolupráci se Svazem autorů a interpretů zahrají své akustické sety. Nebude chybět dnes již legendární skupina Natural, hudební skupina Die Kabelka nebo vítězové talentové soutěže, kteří se v březnu utkali o své vystoupení na festivalu. Slunovrat divákům představí své hudební objevy - folkovou skupinu Tamdoletma, retro kapelu Šouflšou, The Lazy Bones nebo písničkářku Terezu Jakobovou.

Přijet na festival můžete karavanem či po proudu řeky Sázavy raftem nebo lodí. Úschovna lodí bude zajištěna. Ubytovací kapacita areálu je již zaplněna, ale pro další návštěvníky bude přichystáno stanové městečko a V.I.P. stanové městečko. Pro rodiny s dětmi bude připraven dětský koutek s hlídáním, dětská hrací zóna, loutkové divadélko Schubert, skákací hrad a mnoho dalšího.

„Rádi bychom návštěvníkům festivalu nabídli mnoho komfortních míst k sezení. Na festival Slunovrat můžete dorazit s celou rodinou. Každý rodinný příslušník si zde přijde na své,” uvedla Nikol Poselová, ředitelka festivalu Slunovrat.

Děti do 6 let a 110 cm v doprovodu dospělého s platnou vstupenkou, mají vstup zdarma. V předprodeji jsou i V.I.P. vstupenky k sezení u podia a V.I.P. zón. Dvoudenní vstupenky lze zakoupit v předprodejní síti Ticketstream, v cestovních kancelářích Čedok a Firo-Tour, na recepci Sázavského ostrova či v lokálních předprodejích. Jednodenní vstupenky právě míří do prodeje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků