Hlavní obsah
Jedna z informačních tabulí nové naučné stezky byla umístěna v ulici Na Příkopech pod schody k Hladomorně. Foto: Kateřina Ostradecká

Nová naučná stezka upozorňuje na geologické fenomény Broumovska

Na méně známé, ale atraktivní lokality krajiny Broumovského výběžku chce upozornit nový projekt Agentury pro rozvoj Broumovska - naučná stezka Broumovskem za příběhy Země.

Jedna z informačních tabulí nové naučné stezky byla umístěna v ulici Na Příkopech pod schody k Hladomorně. Foto: Kateřina Ostradecká
Nová naučná stezka upozorňuje na geologické fenomény Broumovska

Novou naučnou stezku tvoří čtyřicet informačních tabulek rozmístěných po celém Broumovsku – u Broumova, Meziměstí, Police nad Metují, České Metuje nebo Adršpachu a jinde. Jde například o lokality Hynčický lom, Heřmánkovické údolí, písník v Bohdašíně nebo lom u Alpské Vísky v Meziměstí.

„Na každé tabulce se nachází základní textová informace o lokalitě s fenoménem zajímavým z hlediska geoturistiky a také QR kód, který například pomocí chytrého telefonu odkáže na podrobnější materiály umístěné na webových stránkách geopark.broumovsko.cz. Jde o lokality, které dosud nejsou v terénu doplněny žádnou jinou informací,“ popsala novou naučnou stezku koordinátorka projektu Jitka Klímová.

„Některé zdejší geologické fenomény patří k nejnavštěvovanějším přírodním lokalitám střední Evropy a jsou přísně chráněny. Projekt naučné stezky může přispět k rozptýlení návštěvnosti a rozšíření informovanosti veřejnosti o významu přírodního dědictví. Stezka popularizuje některé geologické fenomény Broumovska, které nejsou dosud s tímto regionem veřejností spojovány,” dodala Klímová. 

Všechny lokality i s podrobným popisem a fotkami je možné najít na webových stránkách Geoparku Broumovsko. Pro zájemce je také připraven informační leták s mapou a souřadnicemi všech geotopů, který je k dispozici v místních informačních centrech.

Projekt vznikl za podpory Ministerstva životního prostředí ČR v rámci dotačního titulu Ochrana přírody a biologické rozmanitosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků