Hlavní obsah
Herec Martin Legerski v hlavní roli Emericha Ratha. Foto: Zdeněk Zelený

Nová divadelní hra představí v broumovském klášteře osudy Emericha Ratha

Cesta Emericha Ratha. Nová divadelní inscenace o osudech česko-německého sportovce, olympionika a broumovského hrdiny Emericha Ratha v těchto dnech vzniká ve Vzdělávacím a kulturním centru Klášter Broumov. Premiéra se uskuteční v neděli 22. července v 19:30 v sále Dřevník, v klášterní zahradě.

Herec Martin Legerski v hlavní roli Emericha Ratha. Foto: Zdeněk Zelený
Nová divadelní hra představí v broumovském klášteře osudy Emericha Ratha

Nová inscenace Cesta Emericha Ratha vzniká v těchto dnech přímo v prostorách broumovského kláštera. Divadelní tým je složený z profesionálů i amatérských herců.

V představení se objeví Martin Legerski, Gabriela Pyšná, Kryštof Nohýnek, Zdeňka Brychtová, Petr Haken, Kateřina Vejrostová, Filip Pancner, Lucie Zachovalová, Theresia Anna Hakenová, Anna Hejduková, Jan Táborský, Vojtěch Haken, Zdeněk Zelený, Ivan Kühnmund, Tereza Vodňanská a Tomáš Valášek. Celý tým se intenzivnímu zkoušení věnuje už druhý týden pod taktovkou režiséra Petra Lanty.

„Rozsah činností a pestrý život Emericha Ratha mne doslova zaskočily. Říkal jsem si, jak je možné, že není všeobecně znám. Nejvíce mne na něm asi zaujala schopnost zvládnout nejrůznější složité situace a odvaha jít vstříc zdánlivě šíleným výzvám a vydržet být aktivní po celý dlouhý život,“ uvedl režisér Petr Lanta.

V inscenaci nebude chybět živá hudba, o kterou se postará hudební těleso pod vedením hudebníka Jana Matáska. Autorkami textu inscenace jsou Tereza Verecká a Pavla Nohýnková. Scénu navrhl a postavil Petr Vaněk, dramaturgii má na starosti Pavla Nohýnková. Mecenáši představení jsou Jan a Marcela Školníkovi. Inscenace vznikla za podpory Ministerstva kultury, Královéhradeckého kraje a firmy Dřevoterm.

Vstupenky za 190 Kč nebo za 150 Kč (pro studenty a členy klubu ArtCafé) je možné zakoupit buď na pokladně prohlídkového okruhu v broumovském klášteře, online na webu kláštera v kalendáři akcí nebo přímo na místě.

Cesta Emericha Ratha je druhým představením, které vzniká přímo pro Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov. Poprvé se takto sešli tvůrci v roce 2014 při vzniku divadelního představení HRA-NIC-e, kde se postava Emericha Ratha objevila také.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků