Hlavní obsah
Foto: Lucie Drahošová

Nemocnice Přerov nabídne o Velikonocích pozornost pro dárce krve

Na všechny dárce krve a krevních složek, kteří přijdou na sazometnou středu darovat krev či plazmu do Nemocnice Přerov, čeká příjemné velikonoční překvapení. Pro dobrovolníky z řad pravidelných dárců i prvodárců zdravotníci připravili nejen velikonoční dekorace a atmosféru, ale i drobné dárečky.

Foto: Lucie Drahošová
Nemocnice Přerov nabídne o Velikonocích pozornost pro dárce krve

Velikonoční odběr v Nemocnici Přerov proběhne ve středu 17. dubna od 6 do 8 hodin, kdy mohou zájemci darovat krev i krevní plazmu. Za svůj šlechetný čin pak dostanou všichni příchozí v rámci předvelikonočních oslav kromě tradičních benefitů i malý dárek.

„Velikonoční překvapení máme připraveno jak pro naše stávající, tak i pro nové dárce, které přivítáme obzvláště rádi. Obecně v České republice je nedostatek zejména mladých dárců, samozřejmě ale budeme rádi za každého zájemce, který přijde darovat krev nebo k darování motivuje ostatní,“ uvedl primář hematologicko-transfúzního oddělení Nemocnice Přerov MUDr. Štefan Repovský s tím, že na velikonoční odběry je vhodnější se předem objednat.

Pro objednávky je zájemcům k dispozici telefonní číslo 581 271 103 nebo e-mail transfuzni@npr.agel.cz. Výjimkou jsou noví dárci, kteří se objednávat nemusí nikdy a dveře na transfuzní oddělení mají otevřené každý odběrový den.

Dárcem krve či plazmy se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 65 let, přičemž vhodnost dárce je ještě vždy individuálně posuzována zdravotnickým personálem. „S sebou k odběru potřebuje každý zájemce jen občanský průkaz a kartičku pojišťovny. Před samotným odběrem je pak dobré se doma lehce najíst, nechodit tedy na lačno, jak se občas prvodárci mylně domnívají, a dodržet dostatečný příjem tekutin,“ dodal MUDr. Repovský.

Výhodami darování krve je přitom v současnosti nejen dobrý pocit z ušlechtilého skutku, ale také možnost čerpat pracovní volno s náhradou mzdy, lékařské vyšetření, vitamíny od zdravotní pojišťovny, občerstvení nebo odpočet ze základu daně z příjmu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků