Hlavní obsah
Foto: Lucie Drahošová

Nemocnice Nový Jičín nově testuje na SARS-CoV-2 také samoplátce

Odběrové místo u Nemocnice Nový Jičín od pondělí 27. dubna nově umožňuje testování na nový typ koronaviru kromě indikovaných pacientů také u samoplátců. Nemocnice Nový Jičín se rozhodla tuto novinku nabídnout jako doplňkovou službu zejména s ohledem na vysokou poptávku veřejnosti v tomto regionu.

Foto: Lucie Drahošová
Nemocnice Nový Jičín nově testuje na SARS-CoV-2 také samoplátce

Samoplátci se stejně jako indikovaní pacienti musejí k odběrům v Nemocnici Nový Jičín předem objednávat. Testování je možné jak u dospělých, tak i u dětí. K objednávkám slouží bezplatná telefonní linka Laboratoří AGELLAB 800 700 701, na které si mohou zájemci nejen dohodnout termín, ale také se informovat ohledně přesného postupu odběru i dalších procesů.

Před odběrem pak stačí bezhotovostně zaplatit poplatek ve výši 2900 korun a s dokladem přijít na odběrové stanoviště.

„V případě negativity dostanou klienti výsledky testu do druhého dne prostřednictvím SMS zprávy a následně jim bude zaslán výsledkový list e-mailem či poštou. Informace o pozitivním výsledku bude klientům nejdříve sdělena Krajskou hygienickou stanicí, která je zároveň bude instruovat ohledně dalšího postupu,“ informovala RNDr. Lenka Kulíšková, předsedkyně představenstva Laboratoří AGEL, s tím, že rozšíření nabídky testování i pro samoplátce nijak negativně neovlivní rychlost zpracovávání výsledků testů u indikovaných pacientů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků