Hlavní obsah
Krov kostela Nanebevzetí Panny Marie Foto: správa kláštera Kladruby

Nad kostelní klenbou: klášter v Kladrubech zpřístupní krov kostela

Co se skrývá nad klenbou kostela? A jak vypadá krov z období baroka? Odpověď na tyto otázky naleznete v průběhu víkendových netradičních prohlídek, které návštěvníky pro tentokrát zavedou do podkrovních prostor.

Krov kostela Nanebevzetí Panny Marie Foto: správa kláštera Kladruby
Nad kostelní klenbou: klášter v Kladrubech zpřístupní krov kostela

Dominantou kladrubského kláštera je kostel Nanebevzetí Panny Marie. Základy této stavby sahají až do 12. století, současný vzhled kostela je dílem architekta Jana Blažeje Santiniho Aichela, který byl počátkem 18. století pověřen přestavbou této budovy. Santini v Kladrubech vytvořil dílo, které právem bývá nazýváno barokní perlou západních Čech.

V rámci prohlídek Víme, kudy chodíme… krov kostela se návštěvníci dostanou do jindy nepřístupných prostor, z empor si prohlédnou kostel shůry a po vřetenovém schodišti se vydají do kostelního krovu.

Pokud chcete navštívit půdní prostory kostela Nanebevzetí Panny Marie, pak ve dnech 19. a 20. května navštivte klášter Kladruby. Prohlídky krovu začínají ve 12:00, 14:00 a 16:00 hodin. Vstupné na prohlídku je 150 Kč na osobu.

Prohlídka není vhodná pro děti a osoby trpící klaustrofobií a akrofobií. Z bezpečnostních důvodů jsou prohlídky krovu početně omezeny.

Rezervace si můžete objednat na telefonním čísle: 374 631 773 nebo na emailové adrese: kladruby@npu.cz 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků