Hlavní obsah
Tábor (v modrém) remizoval v napínavém duelu s Brnem. Foto: Jan Pařík

Náchod i Tábor poztrácely body. Složení korfbalového finále je tak už téměř jisté

Už jen divoká teorie může připravit Kolín a prostějovskou rezervu o prvoligové finále v korfbalu.

Tábor (v modrém) remizoval v napínavém duelu s Brnem. Foto: Jan Pařík
Náchod i Tábor poztrácely body. Složení korfbalového finále je tak už téměř jisté

Před víkendem měli ještě malou šanci na zvrácení vývoje náchodští korfbalisté, jenže v dohrávce pátého kola druhé nejvyšší soutěže podlehli ve velké bitvě 14:15 Táboru, a i když poté přehráli brněnské béčko 15:11, dva body jsou pro ně v současné situaci málo. Do konce základní části Náchodští sehrají dva duely, na druhý Prostějov, který má ještě dva zápasy k dobru, však ztrácejí čtyři body.

Jediný, kdo má ještě šanci, byť jen mizivou, ohrozit vedoucí duo je Tábor. Ten v krásném a dramatickém střetnutí v neděli nejprve remizoval s domácím Brnem 20:20 a poté si připsal cennou výhru s Náchodem. Aby však Tábor dosáhl na finále, musí vyhrát zbývající čtyři utkání a zároveň musí doufat, že Prostějov už ani jednou taktéž ze čtyř pokusů nezaboduje. To je při současném rozložení sil velmi nepravděpodobné.

David Šteger (hráč, Tábor): „Nebyl to pro nás špatný turnaj, i když jsme samozřejmě toužili po všech čtyřech bodech. S Brnem nás dost mrzí závěr utkání. Na konci totiž dal soupeř do hry extraligové hráče, kteří postupně umazali náš náskok. I tak jsme chvíli před koncem vedli o jeden koš a navíc jsme měli dvě obrovské šance. Kdybychom je proměnili, je hotovo. Jenže se tak nestalo a soupeř půl minuty před závěrečným hvizdem vyrovnal. Dlouhodobě nejen nám leží přístup některých rezervních celků v první lize v žaludku. Proti Brnu si za ztrátu bodu však můžeme sami a nemá cenu se na to vymlouvat. Měli jsme dát šance a byl by klid. S Náchodem šlo o opačný scénář. Dlouho jsme prohrávali a duel jsme otočili až v poslední desetiminutovce. Jinak Kolín s Prostějovem si finále zaslouží, ke konci se jim výkonnostně přibližoval i Náchod.“

Brno KK "B" - Tábor KC SPŠS  20:20

SK Plhov Náchod - Tábor, KC SPŠS  14:15

Brno KK "B" - SK Plhov Náchod  11:15

Tabulka:

1. Kolín 20 bodů

2. Prostějov 18

3. Náchod 14

4. Brno "B" 13

5. Tábor 11

6. Šenov 6

7.  Znojmo "B" 4

8. Nový Lískovec 2

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků