Hlavní obsah

Nábytkáři z Krouny investují

Nové exportní zakázky, především na německý trh, stojí za investicemi ve společnosti Mias OC z Krouny na Chrudimsku. Export do Německa přitom ještě v roce 2011 tvořil pouhých 5 procent z celkového obratu firmy, loni se ztrojnásobil a letošní zakázky už předpokládají růst ke třiceti miliónům korun.

Nábytkáři z Krouny investují

„Německý trh je velmi náročný, proto jsme se rozhodli investovat do špičkového zařízení Stream Line od italského výrobce Biesse. Jedná se o olepovací stroj, který umožňuje olepovat hrany klasickým tavným lepidlem, polyuretanovým lepidlem i laserovou technologií. Slouží především  k zajištění neznatelných spár na hranách nábytku zejména u lesklých světlých povrchů,“ uvedl jednatel společnosti Mias OC Aleš Sokolík.

Firma získala víceletý kontrakt na vybavení kanceláří německého obchodního řetězce REWE. Objem zakázky se pohybuje v řádu desítek miliónů korun. „Zajišťuje nám to část výroby minimálně na dva roky dopředu, tím i návratnost investic. Náš nábytek má sice všechny certifikáty vyžadované v EU, ale pro Německo jsme museli podstoupit ještě navíc velmi přísné testy pro stoly, skříně a kontejnery od certifikační společnosti TÜV v Hamburku k získání certifikátu GS Zeichen, což si vyžádalo další nemalou investici,“ doplnil další z jednatelů společnosti Martin Pavliš.

Na tuzemském trhu Mias OC ročně realizuje několik stovek zakázek. V loňském roce patřila k významným zákazníkům například Komerční banka. Firma dodává i na Slovensko a jednání vede v Rusku a na Ukrajině. Výše letošních investic se přiblíží k hranici 10 miliónů korun. Ve firmě je zaměstnáno 56 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků