Hlavní obsah
Foto: Preßburger Klezmer Band

Na zámku ve Zlíně zahraje slovenský Preßburger Klezmer Band

Vystoupením slovenské kapely Preßburger Klezmer Band pokračuje na nádvoří zámku program Zámeckého kulturního léta. Osmičlenné uskupení z Bratislavy představí v sobotu 29. června od 19 hodin svou hudbu inspirovanou klezmerem, propojené s moderní world music, jazzem, latinem a reggae.

Foto: Preßburger Klezmer Band
Na zámku ve Zlíně zahraje slovenský Preßburger Klezmer Band

Jeden z předních představitelů evropské scény world music, držitel ocenění za nejlepší slovenské album v tomto žánru, skupina Preßburger Klezmer Band přijíždí do Zlína představit svou tvorbu – koktejl židovské, slovenské, balkánské a orientální hudby i cikánského folkloru kombinovaný s moderními prvky jazzu, latina, reggae a world music.

„Na scéně na nádvoří zámku vystoupíme se směsí písní a skladeb z nejnovějších projektů,“ uvádí jeden z členů kapely, houslista Andrej Werner.

Bratislavské uskupení se pohybuje na hudební scéně od roku 1995, koncertuje nejen na Slovensku a v Evropě, ale i v zámoří. Zlínské publikum se může těšit na emotivní a taneční klezmerovou hudbu a podmanivou interpretaci známých i unikátní písní, zejména v jazyku jidiš, slovenštině, maďarštině, angličtině a balkánských jazycích.

Koncert se koná 29. června od 19 hodin na nádvoří Zlínského zámku. V případě nepříznivého počasí bude přesunut do vnitřních prostor. Vstupné je ve výši 120 Kč.

Další informace na www.zlinskyzamek.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků