Hlavní obsah
Jídelní textil Made in Jeseníky v červenobílé kombinaci. Foto: Tereza Schreiberová

Na světě je kolekce kuchyňského textilu Made in Jeseníky

Jeseníky vždy byly tradičním textilním regionem. Výroba Made in Jeseníky znovu ožívá prostřednictvím stylové kolekce kuchyňského textilu. Zástěry, chňapky, ubrusy i prostírání s jesenickým jelenem ušily švadlenky chráněné dílny Dantex v Šumperku.

Jídelní textil Made in Jeseníky v červenobílé kombinaci. Foto: Tereza Schreiberová
Na světě je kolekce kuchyňského textilu Made in Jeseníky

"Jestli bylo pro Jeseníky něco tradičního, pak to byla textilní výroba. Místní produkty ovšem nahradily extra levné výrobky z Asie. Podporovatelů Jeseníků je ale celá řada a právě pro ty je určena unikátní kolekce kuchyňského textilu Made in Jeseníky. Design Jany Kudrnové a kvalitní, ručně šité zástěry, chňapky, ubrusy a prostírání - to je prostě kombinace pro gastronomické fajnšmekry," vysvětluje vznik zajímavé kolekce Markéta Ficnarová z e-shopu pradedovo.cz, který zboží podporující Jeseníky nabízí.

"Věříme, že tyto výrobky si najdou své místo nejenom v domácnostech, ale také v restauracích, kavárnách nebo třeba i jídelnách. Každý má rád dobré jídlo a pokud je servírováno na ubrusech a prostíráních Made in Jeseníky, musí nutně chutnat ještě lépe," věří Ficnarová.

Kompletní kolekce je nabízena ve čtyřech barevných kombinacích, zatím s jedním motivem jesenického jelena. "Pokud se výrobky mezi lidmi chytí, máme v zásobě nové motivy. Také chráněná dílna Dantex, která produkty ručně šije, je připravena zpracovat nové střihy," odhalila budoucí plány Ficnarová.

Kuchyňský textil Made in Jeseníky je kompletně k vidění na www.pradedovo.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků