Hlavní obsah
Foto: Jitka Maděrová

Na Sedmihorském létě se po divadlech představí první koncert. Přijíždí Pavel Šporcl

Sedmihorské léto 2017 odstartovalo svůj osmý ročník dvěma divadly. Miláček Anna se stal nejdelším divadelním představením, které Sedmihorky u Turnova zažily. Bavili se diváci i herci.

Foto: Jitka Maděrová
Na Sedmihorském létě se po divadlech představí první koncert. Přijíždí Pavel Šporcl

Stejně tomu bylo při druhém divadelním představení Hvězdné manýry, kdy diváky uchvátily všechny herecké výkony, největší potlesk si však bezesporu odnesl nezapomenutelný Martin Zounar s Lukášem Vaculíkem.

Po divadlech se na Sedmihorské léto blíží první ze sedmi letošních koncertů. Po dvou letech se na pódiu oblíbeného festivalu objeví Pavel Šporcl. Vystoupí 13. července tentokrát s veleúspěšným projektem Bacha na Šporcla II.

Jedinečné kompletní provedení Bachových koncertů pro housle, smyčce a basso continuo s doprovodem vynikajícího ansámblu dobových nástrojů poprvé uvedl Pavel Šporcl v programu svého turné Bacha na Šporcla v roce 2015 ve zcela vyprodaných kostelích a koncertních síních osmi českých měst.

V Praze a v Brně byl tento program také součástí výjimečného Bach maratónu, v jehož rámci Pavel Šporcl provedl vždy ve třech po sobě jdoucích dnech kompletní Bachovo dílo pro housle. Za tento výjimečný počin sklidil velké uznání odborných hudebních kritiků. A právě toto provedení si budou moci užít diváci v rámci koncertu na Sedmihorském létě ve čtvrtek 13. července.

Kromě nastudovaného Bacha uslyší diváci také virtuózní variace pro sólové housle s názvem Kde domov můj. Samozřejmě to prvotně evokuje hymnu a naši zem, zároveň jde o Šporclovo nejnovější album.

„Kde domov můj je singl s mými variacemi na překrásnou Škroupovu píseň Kde domov můj. Jedná se o šestnáctiminutovou kompozici ve velmi virtuózním stylu. Složil jsem ji proto, abych své posluchače oslovil k národní hrdosti. Provádím ji téměř na všech koncertech a vnímám, že to funguje,” řekl Pavel Šporcl.

„Jsem hrdý na to, že jsem Čech. Myslím si, že pro každého člověka je důležité zdravé sebevědomí. Pokud je nemá, tak se mu špatně žije a ovlivňuje tak negativně i lidi v jeho okolí. Pokud hrdost nemá národ, ohýbá se před jinými národy. Rád bych přispěl k tomu, aby se takové momenty v historii naší země neopakovaly. Po koncertech za mnou lidé chodili se zájmem, že by si variace rádi poslechli i doma. A to mě přivedlo k tomu, nahrát je,” dodal. 

V rámci Sedmihorského léta si diváci mohou užít ještě devět samostatných akcí:

13. 07. – PAVEL ŠPORCL - BACHA NA ŠPORCLA II
20. 07. – NEBYLA TO PÁTÁ, BYLA TO DEVÁTÁ - divadelní představení
27. 07. – VÁCLAV NECKÁŘ & BACILY se smyčcovým kvartetem
01.08. –  AG FLEK - 40 LET NA SCÉNĚ, speciální host: ZHASNI
03. 08. – HRADIŠŤAN & JIŘÍ PAVLICA
17. 08. – MARIE ROTTROVÁ & NEŘEŽ
19. 08. – PADDY KELLY (frontman KELLY FAMILY) & HAPPY FACES FESTIVAL
24. 08. – RUKOJMÍ BEZ RIZIKA - divadelní představení
31. 08. – ČECHOMOR

Další informace: www.sedmihorskeleto.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků