Hlavní obsah
ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný

Muž si hrál na velkého podnikatele, ale jen si nechal platit zálohy

Navenek 38letý muž z Mladoboleslavska vystupoval jako úspěšný podnikatel. Podle policie se představoval jako zástupce různých poradních i výrobních firem a lákal z lidí peníze.

ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný
Muž si hrál na velkého podnikatele, ale jen si nechal platit zálohy

"Nasliboval zařízení půjček, opravy podlahových krytin, na vše vybíral zálohy, přislíbený produkt však nikdy nedodal. Podobně si počínal i v otázce bydlení. Do přechodného bydliště v Jaroměři se přistěhoval s rodinou a kromě složené zálohy na pronájem rodinného domku, kterou musel zaplatit, aby se mohl nastěhovat, už od něj majitel žádné peníze neviděl.

Balamutil i sousedy, půjčoval si od nich předměty denní potřeby i peníze, nic z půjčeného už ale obvykle nevrátil. Nakonec jak majiteli domu, tak i dalším podvedeným došla trpělivost a přišli vše ohlásit na policii," sdělila mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

Policisté z náchodské kriminální služby muži kladou za vinu, že tímto způsobem za období od září roku 1012 do dubna 2013 v minimálně dvaceti případech uvedl různé osoby, převážně z Jaroměře a okolí, v omyl a vylákal z nich peníze či věci v celkové hodnotě přesahující 270 000 korun. Vzhledem k výši částky muži v případě prokázání viny hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků