Hlavní obsah
Ovládání podmořských robotů Foto: Ivana Borovková

Moře vědy v Plzni: Techmanie už brzy pozve do expozice Pod hladinou

Venku je sice stále chladno, ale zájemci se mohou vypravit k mořím a oceánů. Do plzeňské Techmanie se totiž od pondělí 19. února vrací expozice Pod hladinou, kde si můžete prohloubit své znalosti a objevovat tajemství, která skrývá vodní hladina.

Ovládání podmořských robotů Foto: Ivana Borovková
Moře vědy v Plzni: Techmanie už brzy pozve do expozice Pod hladinou

Každý návštěvník může vidět a sám experimentovat s tím, jaké síly na moři působí. Vyzkoušet si, jak vznikají vlny, vodní víry či dokonce tsunami.

Člověk se v průběhu dlouhých let naučil moře a oceány využívat ve svůj prospěch jako zdroj surovin pro výrobu či obživu. Později začal zkoumat příčiny různých jevů ovlivňujících lidské životy jako je vznik vodních vírů nebo přílivových vln.

Věda je ale v plzeňském parku hlavně zábava, a zájemci tak můžou na vlastní kůži zažít únik z potápějícího se parníku nebo se naučit správně uvázat loď ke břehu tak, aby neuplavala.

Součástí interaktivních exponátů jsou také ilustrační videa a řada atraktivních odborných informací. Každý si tak přijde na své. Autorem interaktivní expozice Pod hladinou je estonské science center AHHAA ve spolupráci s námořním muzeem. Expozici Pod hladinou bude možné v plzeňské Techmanii navštívit do konce roku.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků