Hlavní obsah
Městská nemocnice Ostrava začne testovat samoplátce. Foto: Josef Zajíc

Městská nemocnice Ostrava začne testovat samoplátce

Městská nemocnice Ostrava bude od pondělí 11. května provádět test na onemocnění covid-19 i samoplátcům. Dosud byly odběry prováděny pouze těm, které k vyšetření poslala ze zdravotních důvodů Krajská hygienická stanice nebo praktický lékař.

Městská nemocnice Ostrava začne testovat samoplátce. Foto: Josef Zajíc
Městská nemocnice Ostrava začne testovat samoplátce

Odběrové místo je za Správní budovou v areálu nemocnice. Vjezd je určen z ulice Várenská a výjezd na ulici Hornopolní. Správná cesta do areálu i ven je označena šipkami. Stěry jsou odebírány jen pacientům ve vozech, nejsou určeny pro pěší.

„Samoplátci u nás budou testováni metodou PCR. Zájemcům o test doporučujeme, aby si dopředu vytiskli a vyplnili formulář s osobními údaji, který máme na nemocničním webu www.mnof.cz. Zkrátí se tak doba nutná k odběru. Sestry jim po odevzdání vyplněného formuláře vezmou pouze stěr z patrových oblouků a nosu, a to přímo v autě, které vjede do odběrového stanu. O negativních výsledcích testů bude informovat nemocnice, pozitivní výsledky bude řešit Krajská hygienická stanice,” uvedl ředitel nemocnice Petr Uhlig.

Odběr je možné objednat telefonicky v pracovní době od 8.00 do 13.00 hodin na čísle 596 194 877 nebo e-mailem: obdmisto@mnof.cz.

Je nutné uvést: jméno, příjmení, rodné číslo, adresu bydliště, telefon, případně e-mailovou adresu, kam má být odeslán výsledek testu, a to v případě, bude-li e-mail odlišný od toho, ze kterého dorazila objednávka testu. Následně bude objednavatele kontaktovat pracovník odběrového místa kvůli dohodnutému termínu.

O negativním výsledku bude nemocnice informovat SMS zprávou na uvedené telefonní číslo. Lékařské potvrzení o výsledku PCR testu bude v případě potřeby zasláno na uvedenou e-mailovou adresu.

O pozitivních výsledcích bude klienty informovat Krajská hygienická stanice.

Výsledek bude k dispozici v rozmezí 24 až maximálně 48 hodin. Cena vyšetření je 2 900 korun. K úhradě bude přijímána pouze hotovost. Nemocnice vyzývá klienty, aby platili penězi v přesné nominální hodnotě.

Městská nemocnice Ostrava (MNO) zprovoznila odběrové místo pro pacienty s podezřením na nákazu koronavirem v pátek 20. března. Otevřené je v současné době v pracovní dny od 8.00 do 16.00 hodin.

Od doby zprovoznění zdravotníci odebrali přes 2 500 stěrů, které odeslali ke zpracování Krajské hygienické stanici. Odběrový tým tvoří dvě všeobecné zdravotní sestry a administrativní pracovník.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků