Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Vlastimil Langer, PhDr.

Městská hromadná doprava ve Zlíně omezí provoz podle prázdninových jízdních řádů

Trolejbusy a autobusy Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice budou jezdit od pondělí 16. března do odvolání v pracovních dnech podle tzv. letních či prázdninových jízdních řádů, tedy podle sloupce odjezdů, který je v zastávkových jízdních řádech nadepsán Pracovní dny L a Z.

Ilustrační foto. Foto: Vlastimil Langer, PhDr.
Městská hromadná doprava ve Zlíně omezí provoz podle prázdninových jízdních řádů

„Přistupujeme k omezení provozu městské hromadné dopravy z důvodu výrazného poklesu počtu cestujících v době po zastavení výuky ve školách a po vyhlášení nouzového stavu, a rovněž abychom čelili zvýšenému počtu pracovních neschopností a karanténních stavů našich řidičů,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Trolejbusy a autobusy budou jezdit ve Zlíně a Otrokovicích v pracovních dnech podle jízdních řádů, které platily o hlavních letních prázdninách nebo krátce též v období mezi vánočními a novoročními svátky. Tyto jízdní řády jsou součástí trvale vyvěšených zastávkových jízdních řádů.

Jde o sloupec časových údajů, který je nadepsán Pracovní dny L a Z. Letní jízdní řády budou znovu zveřejněny i na internetových stránkách www.dszo.cz. Do celostátních elektronických informačních systémů se však tato mimořádná změna dostane pravděpodobně až se zpožděním.

„Na letní jízdní řády upozorní DSZO zvláštními nápisy na informačních tabulích, které jsou instalovány v blízkosti důležitých zastávek, a také na informačních LCD obrazovkách uvnitř vozidel,“ upozornil Vojtěch Cekota, tiskový mluvčí dopravní společnosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků