Hlavní obsah
Pavel Oparty s kurátorkou výstavy Kamilou Smigovou. Foto: archiv Pavel Oparty

Malíř a fotograf Pavel Oparty vystavuje v bohumínském Salonu Maryška

Desítka na plakátě, který zve na výstavu výtvarníka Pavla Opartyho znamená deset let umělecké činnosti tohoto bohumínského rodáka. Prezentace jeho tvorby byla před pár dny zahájena v Salónu Maryška v Bohumíně. Autor zde vystavuje jak své obrazy, tak fotografie a grafické práce.

Pavel Oparty s kurátorkou výstavy Kamilou Smigovou. Foto: archiv Pavel Oparty
Malíř a fotograf Pavel Oparty vystavuje v bohumínském Salonu Maryška

Co všechno mohou vidět návštěvníci vaší výstavy v Salónu Maryška?

Současná výstava je především prezentaci mých úplně nových obrazů včetně několika grafik a fotografií. Zároveň tato výstava zahrnuje i spoustu obrazů a fotek, které ještě ani jednou nebyly uvedeny na žádné z mých předešlých výstav.

Co znamená ta desítka na plakátu?

Desítka na plakátu znamená počet let, které věnuji tvorbě obrazů a fotografií. Právě přesně před deseti lety jsem vytvořil svůj první oficiální obraz Secret land a zároveň ve stejném roce jsem začal navštěvovat obor grafika a malba na ostravské konzervatoři.

Jak dlouho se vlastně věnujete malování a fotografování?

Je to přesně deset let, co jsem se začal věnovat  malování, aby postupem času začala sílit vášeň pro fotografii a grafiku. V současné době se věnuji všem těmto technikám, spatřuji v tom jistou výhodu, která spočívá v tom, že když jsem unavený z malování, díky focení zase ožiju, a naopak.

Kolikátá je to vaše výstava a kde a co jste vystavoval předtím?

Tohle je moje šestá výstava, v podstatě jde o podobný systém jako u předešlých, snad s výjimkou výstavy z roku 2007, která měla spíš retrospektivní charakter. I tentokrát prezentuji společně fotografie s malbou a grafikou.

Výstava, která potrvá v bohumínském Salónu Maryška do konce letošního roku, prezentuje obrazy i fotografie. Znamená to, že vás baví obojí stejně?

Baví mě obojí, ono to spolu dost souvisí... Dovednost z malby můžu aplikovat do fotografie - a naopak. Myslím, že je dost velká výhoda, když lze všechno kombinovat dohromady, pak má člověk více alternativ.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků