Hlavní obsah
V Havířově byly rozneseny roušky seniorům. Ilustrační foto. Foto: Josef Zajíc

Magistrát města Havířova šije a rozdává seniorům roušky

Havířovský magistrát zajistil kompletní sety na ušití 22 tisíc roušek pro Havířov, Horní Suchou, Albrechtice, Těrlicko a Horní Bludovice. Roušky byly již distribuovány a nové se stále šijí.

V Havířově byly rozneseny roušky seniorům. Ilustrační foto. Foto: Josef Zajíc
Magistrát města Havířova šije a rozdává seniorům roušky

Na výrobě roušek pro havířovské občany intenzivně pracovali a dále pracují zaměstnanci havířovských škol, příspěvkových organizací města a zaměstnanci havířovského magistrátu.

„Textilními rouškami byly prioritně vybaveny určené skupiny obyvatelstva, a to městská policie, jednotky požární ochrany, pracovníci v energetice, zaměstnanci pohřebních služeb, lékárníci, pokladní, zaměstnanci na poštách a v potravinářství. Dalších tisíce roušek, které se v Havířově ušijí, budou rozdávány havířovským seniorům, kteří jsou při nákaze nemoci COVID-19 nejohroženější skupinou. Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří se do šití roušek zapojili. Velmi si cením jejich pomoci, bez které by to nešlo,” uvedl havířovský primátor Jesef Bělica.

Už v březnu roznesla Česká pošta 4 300 roušek nejstarším havířovským seniorům v průhledných obálkách do schránek. Dalších 4 500 roušek bylo rozneseno seniorům ve věku 75-80 let těsně před Velikonocemi.

„Roušky šili například pracovníci odboru sociálních věcí havířovského magistrátu. S kolegyněmi jsme se rozhodly zapojit. Chceme pomáhat. Řekly jsme si, že když umíme šít a materiál je k dispozici, tak není důvod se nezapojit a nepomoci těm, kteří to potřebují,” informovala vedoucí odboru sociálních věcí Bernarda Urbancová

„Od 9. dubna odpoledne si mohou lidé v Havířově zakoupit pratelné ústenky z rouškomatu. Ten je umístěný u zadního vstupu do Magistrátu města Havířova - u bankomatu ČSOB. Automat na roušky je přístupný 24 hodin denně. Cena roušky je 50 korun a platit lze pouze bezkontaktně platební kartou,” dodala Michaela Adamcová, tisková mluvčí Magistrátu města Havířova.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků