Hlavní obsah
Foto: Vratislav Konečný

Lucifer na vás čeká i v prosinci v úštěckých Pekelných sklepech

Pro velký úspěch Pekelných sklepů a seznámení se s Jeho Veličenstvem Luciferem bude úštěcké čertí muzeum otevřeno i v prosinci. Muzeum, které sídlí v Pikartské věži, je středoevropským unikátem. Jsou tu mimo jiné figurky čertů i čertic, najdete zde i pohyblivý Peklém.

Foto: Vratislav Konečný
Lucifer na vás čeká i v prosinci v úštěckých Pekelných sklepech

Pokud si myslíte, že váš život je peklo, přijeďte se podívat do muzea a Pekelných sklepů, nádherných středověkých prostor, táhnoucích se pod bývalým hradem a  měšťanskými domy.

Po zhlédnutí představení, kterému vévodí v roli Čerta sochař, řezbář a výtvarník Jaroslav Stejný, na chvíli zapomenete na všední starosti a nepříjemnosti. Děti se budou chechtat, maminky bát, tátové je držet za ruce, zkrátka s vámi se všemi budou šít všichni čerti. Zábava je mimořádně vydařená, neotřelá, elegantní, čertovsky boží.

Až narazíte v podzemí ještě na Lucifera s jeho pekelnými vynálezy, kotlem a měřičem hříchů a na cestu vás doprovodí burácivý  pozdrav s Pánem Čertem!, máte celý den náladu jako z medu plástev.

Vedle muzea stojí restaurace zvaná  Pekelna. Vlezte, pijte a jezte! Bude vás pálit vršek, spodek, a když pobydete dlouho, i účet.

Kouzelné městečko Úštěk

V Úštěku tak máte na půl dne o zábavu postaráno. A ještě se projdete po pěkném městečku uprostřed Českého středohoří, se starobylými domy, synagogou, židovským hřbitovem  a hlavně proslulými "Ptačími domky." Ve městě  se točily některé scény z Kolji nebo Rebelů.

Nedaleko náměstí je malá galerie, výborně zásobená uměleckými díly. Málokdo odchází s prázdnou.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků