Hlavní obsah
Červená škodovka míří halpi C k pódiu Foto: Archiv BVV

Loňský taneční rekord na festivalu Life! byl pokořen

Hlavním bodem sobotního programu festivalu Life! 11. listopadu byl jednoznačně flash mob, neboli pokus o překonání rekordu v počtu tanečníků tančících na stejném místě stejnou choreografii. Vše začalo ve 14 hodin v pavilonu C brněnského výstaviště.

Červená škodovka míří halpi C k pódiu Foto: Archiv BVV
Loňský taneční rekord na festivalu Life! byl pokořen

O úvod se postarala taneční skupina Magic Free Group v čele s Pavlou Loučkovou, Eva Decastelo a Fatty Pilow. Pravá show začala dlouho slibovaným překvapením, to když se k pódiu začala davem prodírat červená škodovka ze zlatých osmdesátek a z ní vystoupili hlavní protagonisté: Leoš Mareš, Simona Krainová a Ondřej Sokol.

Ještě před jejich příchodem proběhlo první sečtení hlasů a na obrazovce se objevilo číslo 1056. Při druhém sčítání poskočil počet účastníků téměř přesně o pětistovku na 1558. V průběhu show nechyběly ani nácviky choreografie. Je třeba říci, že Mareš, Sokol i Krainová byli perfektně připraveni – dokonce natolik, že opravovali samotnou tvůrkyni choreografie. „Asi týden jsme společně bydleli v jenom kempu a vše jsme poctivě trénovali,“ zavtipkoval nahlas Sokol.

Samotná show byla plná vtipných komentářů hvězdné dvojice. Sokol, který si v zápalu tance roztrhl šusťáky na místě, které by mělo být všem skryto, promlouval vesele k davu: „Chtěl bych jen poprosit ty, co stojí přímo u pódia, ať mě raději moc zespodu nenatáčí. Jsem si při tanci roztrhnul šusťáky, tak abychom se nedočkali nějakých nepříjemných překvapení.” Poté zavtipkoval, že by mohl skočit do davu. A Mareš to okomentoval slovy: „Už slyším ty zprávy. Ondřej Sokol zranil na brněnském výstavišti několik nezletilých…“

Po několika dalších nácvicích a improvizacích, při nichž Ondřej Sokol a Leoš Mareš striptérským způsobem obětovali šusťákové bundy ve prospěch atmosférou ovládnutých fanoušků, především fanynek, předstoupil komisař agentury Dobrý den a oznámil pokoření dvoutisícové hranice. Celkem 2052 tanečníků si v sobotu s krásným svatomartinským datem zatancovalo na brněnském výstavišti stejnou choreografii. Všichni včetně frontmanů letošního rekordu si to skvěle užili. Pro příští ročník je to nová velká výzva.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků