Hlavní obsah
Již pátým rokem, během letních prázdnin, probíhala na Transfuzním oddělení Fakultní nemocnice Plzeň akce "Daruj krev, daruješ naději". Foto: FN Plzeň

Letošní akce Daruj krev, daruješ naději má svého vítěze

Již pátým rokem, během letních prázdnin, probíhala na Transfúzním oddělení Fakultní nemocnice Plzeň akce Daruj krev, daruješ naději.

Již pátým rokem, během letních prázdnin, probíhala na Transfuzním oddělení Fakultní nemocnice Plzeň akce "Daruj krev, daruješ naději". Foto: FN Plzeň
Letošní akce Daruj krev, daruješ naději má svého vítěze

Všichni dárci, kteří v období července a srpna přišli darovat krev na Transfúzní oddělení FN Plzeň, měli možnost vyplnit poukaz, po jehož vhození do zapečetěné urny se stali účastníky soutěže o LED televizor značky Panasonic TX-L42DT60E. V tomto období bylo do soutěže zařazeno 3163 dárců.

Akce Daruj krev, daruješ naději pokrývá letní období, kdy je obecně dostupnost dárců daleko problematičtější, kdy neprobíhají žádné jiné plánované osvětové akce a z tohoto pohledu je mimořádně cenná.

Letošním šťastlivcem, který byl vylosován jako vítěz, se stal třiadvacetiletý Stanislav Raindl z Osvračína na Domažlicku, který svoji výhru převzal v pondělí 4. listopadu.

"Krev je životodárná tekutina, kterou neumíme plnohodnotně nahradit jinými přípravky a právě proto je tak vzácná. Dárci krve svým činem zachraňují životy lidí kolem nás a společnost Panasonic si váží, že se mohla podílet na tom, aby v letních měsících, kdy většina lidí prožívá zaslouženou dovolenou, zůstaly zásoby krve, a s tím i záchrany lidských životů, neohrožené. Z celého srdce děkuji všem, kteří se akce zúčastnili a svou krev darovali," uvedl Makoto Takahashi, generální ředitel společnosti Panasonic AVC Networks Czech, s. r. o., která věnovala výhru do soutěže.

V letošním roce této prázdninové spolupráce transfúzní oddělení zaznamenalo největší počet dárců.

"Obecně lze říci, že počet odebraných dárců v průběhu roku kolísá podle aktuální dostupnosti dárců a v závislosti na probíhající osvětě. Pozitivním zjištěním je fakt, že v případě poklesu krevních zásob veřejnost reaguje na výzvy velmi výrazně a lidská solidarita funguje okamžitě," uvedla Gabriela Levorová z FN Plzeň.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků