Hlavní obsah
Bohumínský letňák při červnové předpremiéře Hřebejkovy komedie Zakázané uvolnění. Foto: Město Bohumín

Už ve středu 2. července začíná nová sezóna v letním kině v Bohumíně. Promítat se tady bude až do konce prázdnin téměř padesát filmových projekcí. Bohumínský letňák, který diváci najdou ve zdejším parku Petra Bezruče, ovládnou postupně hned čtyři žánry.

Bohumínský letňák při červnové předpremiéře Hřebejkovy komedie Zakázané uvolnění. Foto: Město Bohumín
Letní kino v Bohumíně zahajuje sezónu

V červenci si přijdou na své milovníci komedií a sci-fi, v srpnu naopak příznivci hororů a pohádek pro děti. Promítat se začíná v červenci od čtvrt na deset, v srpnu od devíti hodin a pohádkové příběhy už od půl deváté večer.

Letos se v letním kině bude promítat zatím historicky nejvíce filmů a za velmi příznivé ceny, a to od 29 do 39 korun. Vloni totiž přibyl v letním kině nový digitální projektor s lepší kvalitou obrazu, než jakou nabízely staré promítací stroje s klasickými filmy z kotouče. Kromě kvalitnějšího obrazu je díky nové technologii možné promítat i filmy, které vychází na DVD a Blu-Ray nosičích.

„Filmy se už nepromítají ze starých filmových kotoučů, jejichž distribuce pomalu končí a jejichž nabídka je velmi omezená, ale z optických disků. Proto jsme díky dotaci města pořídili za 300 tisíc korun digitální projektor spolu s přehrávačem a technologií Blu-ray. Kdybychom se vydali dražší cestou a letní kino digitalizovali, vyšlo by nás to na více než tři milióny korun,“ uvedl Karel Balcar, ředitel městské agentury K3 Bohumín, která letní kino provozuje.

Každé dva týdny jsou v letňáku věnovány jednomu tématu, dohromady K3 připravila hned čtyři tematicky zaměřené filmové festivaly. Ty jsou zvoleny podle žebříčků největších návštěvností. Pohádky se budou promítat až poslední dva týdny v srpnu, kdy se dříve stmívá a projekce může začít už o půl deváté.

Letní kino v Bohumíně bude letos opět promítat za každého počasí. V případě deště se až 50 návštěvníků vejde na provizorní lavičky pod střechou promítací kabiny. I letos bude K3 návštěvníkům půjčovat deky, repelenty proti komárům a na místě se bude prodávat popcorn a nachos.

Bohumínský letňák pochází ze šedesátých let. V roce 2005 prošel rozsáhlou rekonstrukcí za téměř 14 miliónů korun. Po přestavbě má zcela jiný vzhled a kapacitu až 700 míst. Nevzhledná plastová sedadla v hledišti nahradily stylové dřevěné lavice a nově zde vyrostla promítací plocha. Areál získal i bezbariérový přístup.

Rekonstruovaný areál slouží nejen k filmovým představením, ale také pro konání nejrůznějších kulturních a společenských akcí. Naposledy praskal ve švech přibližně před měsícem, kdy do Bohumína přijel režisér Jan Hřebejk, aby osobně představil svou novou komedii Zakázané uvolnění, která se téměř celá natáčela právě v Bohumíně, a to pár desítek metrů od letního kina. Tehdy do kina dorazilo přes šest set diváků.

PROGRAM PROMÍTÁNÍ V LETNÍM KINĚ V BOHUMÍNĚ:

KOMEDIE: Středa 2. 7. – neděle 13. 7. ve 21.15 hodin

SCI-FI: Pátek 18. 7. – neděle 27. 7. ve 21.15 hodin

HORORY: Pátek 1. 8. – pátek 15. 8. ve 21 hodin

DĚTSKÉ: Středa 20. 8. – sobota 30. 8. ve 20.30 hodin

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků