Hlavní obsah
Výměna podlah. Foto: MDZ

Lepší zvuk v sálech a klimatizace. Ve zlínském divadle probíhá prázdninová rekonstrukce

Sedm týdnů mají o letních prázdninách zaměstnanci Městského divadla Zlín na provedení plánovaných oprav a údržby budovy. Letošní modernizace ocení diváci i zaměstnanci. Všechny investice a práce vyjdou přibližně na 4 miliony korun.

Výměna podlah. Foto: MDZ
Lepší zvuk v sálech a klimatizace. Ve zlínském divadle probíhá prázdninová rekonstrukce

„Jako každý rok dozná foyer hlavního sálu a jeviště  nové výmalby a nátěrů, každá ze 687 sedaček bude vyčištěna, podlahoviny v sále budou strojně vyleštěny s nánosem nové pochozí vrstvy,“ vyjmenoval umělecko-technický šéf MDZ Milan Houžva.

Rušno bude i na jevišti. „Proběhnou zatěžkávací zkoušky všech tahů a bude kompletně zrevidováno technologické vybavení jako točna, propadla, orchestřiště a podobně,“ doplnil.

Veškeré textilní vybavení, jako je horizont, sufity a šály budou opraveny a napuštěny speciální látkou proti hoření. Ve Velkém sále a ve Studiu Z se diváci dočkají také zkvalitnění zvukového systému. „Pořizujeme nový digitální ovládací pult, mikrofony a mikroporty“ řekl Houžva. V hlavní budově dochází i k rozšíření skladovacích prostor pro dekorace pod hlavním hledištěm divadla a v kancelářských a správních prostorách přibude klimatizace.

Městské divadlo disponuje kompletními dílnami k výrobě dekorací, kostýmů a veškerých doplňků k uskutečnění představení. Ty dlouhodobě zajišťují výrobu scény nejen pro tři zlínská jeviště, ale již třetím rokem např. vyrábí a dodávají scénu na klíč do Divadla Petra Bezruče v Ostravě a lokálně do dalších divadel v České republice i na Slovensku.

„Každoročně se v dílnách vyrobí úctyhodných osmnáct kompletních scén a červenec je jediným měsícem, kdy stroje v dílnách utichnou a veškeré strojní vybavení se generálně čistí a reviduje,“ prozradil Houžva.

Veškeré práce musí být hotovy do 19. srpna. Novou sezónu divadelníci zahajují 14. září slavnostním Galavečerem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků