Hlavní obsah
Foto: IS Produkce

Kvůli koronaviru se přesouvá Cesta kolem světa s Ondřejem Sokolem a Lukášem Pavláskem na internet

Cesta kolem světa s Lukášem Pavláskem a Ondřejem Sokolem v hlavních rolích, snímek o natáčení nejšílenějšího cestopisu všech dob, bude mít, i přes nesouhlas hlavních protagonistů a tvůrců, premiéru 15. března. Vzhledem k současné situaci ale nebude uveden v kinech.

Foto: IS Produkce
Kvůli koronaviru se přesouvá Cesta kolem světa s Ondřejem Sokolem a Lukášem Pavláskem na internet

Celovečerní film vznikl z materiálů natočených při tvorbě původně plánovaného cestopisného seriálu, který se natáčel pod taktovkou režiséra Dana Svátka. Netradiční putování s herci Pavláskem a Sokolem režisér realizoval v roce 2018, od března do července.

Štáb postupně spolu s herci navštívil Spojené arabské emiráty, Thajsko, Katar, Japonsko, Filipíny, Austrálii, Bali, východní i západní pobřeží Spojených států, Mexiko, Kolumbii, Švýcarsko a Maledivy a během necelých 4 měsíců natočil 12 dílů, z nichž každý má stopáž 20 minut a uvede je v blízké době Prima Cool.

„Na cestách neustále docházelo k nějakým problémům a situacím, jež často byly přímo dobrodružné, až akční. Je přímo neuvěřitelné, že to ti dva, myslím Ondřeje a Lukáše, a také vlastně celý štáb, ve zdraví přežili,“ hodnotí producent IS Produkce Martin Gazda, proč vlastně celovečerní film s podtitulem „Jeden průser za druhým“ vznikl.

Film měl mít původně premiéru v kinech, a to 21. března. „Vzhledem k současné epidemii koronaviru a přijatým preventivním opatřením jsme rozhodli premiéru přesunout na internet tak, aby lidé mohli film, alespoň dočasně, sledovat ze svých domovů. Na zmíněné webové stránce bude snímek dostupný od neděle 15. března,“ informoval Martin Gazda.

S uvedením tohoto filmu však nesouhlasí režisér cestopisu Dan Svátek. „Nevylučujeme, že se budeme bránit soudně. S podobou filmu nesouhlasíme. Nechceme, především tedy herci, aby se zveřejnily záběry, které nikdo neměl vidět,“ reagoval Svátek. Podle IS Produkce však společnost jako koproducent vlastní veškerá práva na natočený materiál.

Zlínská IS Produkce s režisérem Danem Svátkem v minulosti spolupracovala například na úspěšném snímku Úsměvy smutných mužů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků