Hlavní obsah
Foto: Tomáš Gaudek

Krnovská Charita se potýká s nedostatkem koledníků, hledá další krále

V prvních dnech nového roku můžete v ulicích opět potkat koledníky, kteří budou už podvacáté prostřednictvím tradiční Tříkrálové sbírky vybírat peníze na podporu potřebných. V lednu 2019 se díky nim jen v Krnově a okolí podařilo vybrat celkem 394 575 korun.

Foto: Tomáš Gaudek
Krnovská Charita se potýká s nedostatkem koledníků, hledá další krále

„Z výtěžku Charita Krnov pravidelně nakupuje například kompenzační pomůcky. Máme zaevidovaných 150 lidí, kterým jsme mohli pomoci zapůjčením polohovacího lůžka, chodítek, kyslíkového koncentrátoru, invalidních vozíků a dalších pomůcek. Každému, kdo zaklepe na naše dveře, je otevřeno,“ shrnuje šéfka krnovské Charity Monika Dudová.

Koledníci chodí dům od domu a značí dveře symbolickým K+M+B. Rozdávají také kalendáře a cukříky, ale i informační materiály o činnosti Charity. I přesto, že vybraná částka je každý rok o něco málo vyšší, potýká se nejen krnovská Charita s nedostatkem koledníků, kvůli čemuž není možné navštívit veškeré domácnosti.

„Prosíme proto o pomoc všechny, kdo by se chtěli zapojit do koledování. Stačí nás navštívit v Hlubčické ulici či kontaktovat regionálního koordinátora, informace zájemci naleznou na interaktivní mapě na www.trikralovasbirka.cz,“ popisuje Monika Dudová a zároveň děkuje všem, kteří se zúčastnili minulého ročníku.

Koledníky Tříkrálové sbírky můžete potkat v ulicích se zapečetěnými plastovými kasičkami s logem Charity České republiky od 1. do 14. ledna. Ti mladší musí být vždy v doprovodu dospělé osoby, která má u sebe průkaz koledníka, jenž na požádání předloží.

„Na Facebooku nebude chybět populární fotosoutěž, kam mohou koledníci od začátku ledna posílat své snímky ze sbírky,“ doplňuje informace hlavní koordinátorka Gabriela Víšová s tím, že díky sčítací aplikaci bude moci veřejnost na stránkách Tříkrálové sbírky podrobně sledovat rozpečeťování kasiček i výsledky v jednotlivých diecézích.

Přispět je také možné převodem z bankovního účtu na sbírkový účet i posláním jednorázové či trvalé dárcovské SMS.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků