Hlavní obsah
Miroslav Vlasák a Lenka Vlasáková Foto: Miroslav Bžoch

Koncert pro Kotlinu zazní v týnské Sokolovně

Jihočeská skupina Epydemye si posluchače napříč generacemi získává svou pozitivní a živelnou koncertní energií a písněmi, které otevírají společenská, historická i existenciální témata. Dosud natočila tři desky a ročně odehraje několik desítek koncertů.

Miroslav Vlasák a Lenka Vlasáková Foto: Miroslav Bžoch
Koncert pro Kotlinu zazní v týnské Sokolovně

Za poslední desku Kotlina kapela získala žánrovou cenu Anděl. Na tomto monotematickém albu zpracovala životní příběhy osobností československých dějin 20. století (Adolfa Opálky, Milady Horákové, Jana Palacha, Josefa Mašína), ale nevyhýbá se ani kontroverzním tématům jako jsou odsun sudetských Němců nebo selhání parašutisty Karla Čurdy.

Deska se těší velké fanouškovské přízni, sklidila skvělé kritiky od odborníků (90 procent od hudebního publicisty Jaroslava Špuláka v hodnocení deníku Právo), posbírala ocenění Anděl a Album roku 2015 podle Radia Proglas, uspěla také v anketě Jihočeská kulturní událost roku.

Ve vltavotýnské Sokolovně kapela zahraje speciální Koncert pro Kotlinu, na kterém zazní všechny písně z této desky, a to i s hosty Josefem Štěpánkem a Tomášem Vokurkou. Dále vystoupí klasická sestava: Jan Přeslička, Miroslav Vlasák a Lucie Vlasáková.

Aktuální koncert je pro všechny příznivce kvalitní hudby připraven na sobotu 27. října ve 20 hodin v Sokolovně v Týně nad Vltavou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků