Hlavní obsah
Ředitel Slováckého divadla Michal Zetel. Foto: Marek Malůšek

Kde domov tvůj? Slovácké divadlo!

Slovácké divadlo v Uherském Hradišti představuje předplatné na příští rok. Jako pokaždé, i letos je mimořádně originální. Nové předplatné nazvané Kde domov tvůj? Slovácké divadlo! odstartuje po novém roce.

Ředitel Slováckého divadla Michal Zetel. Foto: Marek Malůšek
Kde domov tvůj? Slovácké divadlo!

Na plakátu s T. G. Masarykem je herec David Vaculík. Proč? „Propojili jsme několik nápadů najednou. Vsadili jsme opět na hravost, ale je za ní i vážnost. V příštím roce to bude sto let od vzniku Československa a toto výročí chceme po celých dvanáct měsíců připomínat,” vysvětluje ředitel Michal Zetel.

Proto divadlo uvede slavnou Fidlovačku, ve které poprvé zazněla budoucí československá hymna, proto uvede novinku KDY bude po válce, která připomene slavné československé osmičky a další inscenace. A proč je na plakátu oblíbený slovácký herec?

„Chceme tím humorně připomenout, že naše divadlo a naši herci u všeho, co naši zem formovalo, alespoň prostřednictvím her byli a budou,” dodal ředitel k plakátu Davida Zezuly.

„Jsem velmi rád rád, že můžu být na jednom plakátu zrovna s Masarykem. Masaryk - Vaculík - Bellan, to je silná hodonínská trojka,” komentuje s vtipem sobě vlastním herec David Vaculík.

Divadlo nabídne v roce 2018 šest divácky atraktivních titulů. „V minulé sezóně, poznamenané rekonstrukcí sálu, jsme v rámci předplatného nabízeli pouze pět titulů. Tehdy jsem slíbil, že se jedná o nouzovou situaci a že se vrátíme k titulům šesti, jak jste byli dlouhá léta zvyklí. Sliby se mají plnit. V roce 2018 tedy přinášíme šest titulů a to dokonce za výhodnější cenu za jedno představení než v roce minulém,” řekl ředitel Slováckého divadla Michal Zetel.

A co tedy publikum příští rok čeká?

Fedor Gál @ Matěj: PŘES PLOTY –  Divadelní adaptace emailové korespondence známého politika židovského původu Fedora Gála a mladého národního socialisty, anonyma Matěje. Jakých otázek se ti dva - každý s jinými životními hodnotami mohou dotknout? Režie Michal Skočovský. Premiéra 6. 1. 2018.

William Shakespeare: MNOHO POVYKU PRO NIC – Světová klasika se vrací na prkna. Jednu ze Shakespearových vrcholných veselých komedií z roku 1599 nastuduje mistr komedií Zdeněk Dušek. Premiéra 27. 1. 2018.

Karolína Světlá: KŘÍŽ U POTOKA – Česká klasika, kterou mají diváci nejraději. Divadelní adaptaci slavného vesnického románu Karolíny Světlé z roku 1868 se souborem připraví režisér Martin Františák. Premiéra 24. 3. 2018.

Zoja Mikotová, Iva Šulajová: KDY BUDE PO VÁLCE – Dojemná autorská koláž o českých historicky osudových osmičkách v režii Zoji Mikotové. Premiéra 21. 4. 2018.

István Örkény: RODINA TÓTŮ – Sarkastická tragikomedie s vynikajícími hereckými příležitostmi o rodině Tótů žijící v zapadlé severomaďarské vesničce. Na návrat do Slováckého divadla se těší režisér Igor Stránský. Premiéra 16. 6. 2018.

Josef Kajetán Tyl, František Škroup: FIDLOVAČKA – Slavné drama Josefa Kajetána Tyla, ve kterém se poprvé objevila píseň Kde domov můj?, z níž se později stala první sloka české hymny. Další českou klasiku na jeviště Slováckého divadla přivede Michal Zetel. Premiéra 15. 9. 2018.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků