Hlavní obsah
Budova Business Gate Karviná Foto: statutární město Karviná

Karviná nabízí živnostníkům a podnikatelům v nouzi rychlé nasměrování k podpoře

Karviná spustila informační a konzultační servis pro místní podnikatele, kteří na vlastní kůži pociťují ekonomické dopady v souvislosti s epidemií koronaviru.

Budova Business Gate Karviná Foto: statutární město Karviná
Karviná nabízí živnostníkům a podnikatelům v nouzi rychlé nasměrování k podpoře

Od 1. dubna pomáhají konzultanti v One-Stop-Shopu Karviná všemi deseti rychle a spolehlivě nasměrovat podnikatele a živnostníky k informacím o aktuálních možnostech podpory a s přípravou žádostí do regionálních, státních i evropských programů.

Podnikatelé mohou posílat své dotazy online a konzultovat žádosti po telefonu nebo video-konferenčně. Služba je dostupná pro místní živnostníky a podnikatele na www.karvinavsemideseti.cz/one-stop-shop/.

„Situace pro některé živnostníky a podnikatele může být kritická. Nechceme přijít ani o jednoho podnikatele nebo živnostníka, který by musel kvůli epidemii a omezeným možnostem podnikání svůj podnik zavřít. Spustili jsme proto servis, který má rychle a spolehlivě navést k pomoci, která se aktuálně nabízí,“ uvedl primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD).

Informační a konzultační servis one-stop-shopu obstarávají zkušení konzultanti. Na elektronické dotazy podnikatelů odpoví spolehlivě nejpozději do druhého pracovního dne. Využít telefonické nebo videokonferenční konzultace je možné každý čtvrtek od 7:30 do 17:30. Na webu si podnikatelé mohou rezervovat termín konzultace nebo poslat svůj dotaz online.

Servis pro statutární město Karviná zajišťují konzultanti ze společností BeePartner a RPiC-ViP. Navazuje na dřívější služby kontaktního centra v Business gate Karviná, které poskytovalo konzultace projektových záměrů a dotačních příležitostí místních podnikatelů a jehož provoz byl v souvislosti s nouzovým stavem a krizovými opatřeními rovněž dočasně omezen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků