Hlavní obsah
Vánoční nadílka v Mateřské škole pro zrakově postižené v českobudějovické Zachariášově ulici. Foto: Petr Pokorný

K dětem se zrakovým postižením dorazil Ježíšek s předstihem

Mezi děti z Mateřské školy pro zrakově postižené v českobudějovické Zachariášově ulici dorazil s předstihem Ježíšek. A hned o celý týden dříve. Ke školkové nadílce se v úterý 17. prosince přidali se svými dárky také zástupci Odborového svazu KOVO.

Vánoční nadílka v Mateřské škole pro zrakově postižené v českobudějovické Zachariášově ulici. Foto: Petr Pokorný
K dětem se zrakovým postižením dorazil Ježíšek s předstihem

„Stavebním kamenem činnosti odborů je solidarita, a to v širším smyslu. Tedy nejen mezi vlastními členy a zaměstnanci firem, v nichž působíme, ale třeba i drobnou podporou mateřské školky, jejíž práce si velice vážíme. Radost dětí je navíc odměnou pro všechny kolem nich,“ uvedla vedoucí Regionálního pracoviště OS KOVO v Českých Budějovicích Pavlína Jirková.

Zástupkyně jihočeských kováků do školky přivezla se svou kolegyní Veronikou Pilečkovou různé deskové hry a hračky. A děti? Ty si předpremiéru Štědrého dne užívaly. Se svými učitelkami si nejdříve u vyzdobeného betlému zazpívaly několik písniček a pak se rozběhly po školní zahradě, kde hledaly různě ukryté krabice s dárky. Ty si následně rozbalily v teple svých tříd pod vánočním stromkem.

„Každá morální i hmotná pomoc je pro nás mimořádně cenná. Podpora našich partnerů nás těší a radost dětí je vidět na první pohled. Všem přejeme krásné a klidné Vánoce,“ konstatovala ředitelka školky Jana Michalová.

Mateřská škola pro zrakově postižené v Zachariášově ulici v Českých Budějovicích je jedinou speciální mateřskou školou svého druhu v regionu a jejím zřizovatelem je Jihočeský kraj. Vedle své základní činnosti plní také se spádovostí pro celý region úlohu speciálního pedagogického centra pro zrakově postižené. Škola se nachází v klidné vilové části centra města s dobrou dopravní dostupností.

Pět tříd Mateřské školy pro zrakově postižené navštěvuje v současné době 60 dětí. Personál školy tvoří v současné době 25 lidí s různou délkou úvazku, 12 z nich jsou pedagogičtí pracovníci

Odborový svaz KOVO působí v současné době v 60 převážně strojírenských podnicích na jihu Čech. V regionu má více než pět tisíc členů, což představuje přibližně 24 procent všech zaměstnanců těchto firem. V rámci kolektivního vyjednávání, jehož cílem je dosažení příznivých mzdových, pracovních a sociálních podmínek pro své členy, však KOVO zastupuje všechny zaměstnance.

Mezi firmy, kde působí OS KOVO, patří například Groz-Beckert Czech, Kern-Liebers CR České Budějovice, Jihostroj Velešín, ČZ Strakonice, Robert Bosch České Budějovice, ZVVZ Milevsko, Motor Jikov České Budějovice,  Reinfurt Prachatice, Klima CZ Prachatice, Dura Automotive Blatná, Schneider Electric Písek a další.

Speciální Mateřská škola pro zrakově postižené v českobudějovické Zachariášově ulici je jedinou mateřskou školou pro zrakově postižené v Jihočeském kraji. V současné době vykonává nejen činnost mateřské škol, ale současně také speciálního pedagogického centra pro zrakově postižené.

Poskytuje ucelenou komplexní péči o děti předškolního věku se všemi stupni a typy zrakových vad. Nechybí zde odborná oftalmologická péče – ortoptická a pleoptická cvičení, rehabilitační cvičení, Vojtova i Bobathova metoda, logopedická péče či služby psychologa. Ve všech třídách škola nabízí moderní speciálně pedagogické metody diagnostiky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků