Hlavní obsah
Jimmy Kelly - 4.12.2010 Plzeň Foto: Milan Papežík

Jimmy z legendárních Kelly Family vystoupí v divadle ve Slaném

Jimmy Kelly, člen Kelly Family, se po přesunutí jarního turné těší na své fanoušky 14. prosince, kdy vystoupí v náhradním termínu v Městském divadle ve Slaném v rámci jeho turné Viva La Street. Z důvodu Jimmyho práce na novém albu a knize o jeho životě musel turné na jaře přeložit.

Jimmy Kelly - 4.12.2010 Plzeň Foto: Milan Papežík
Jimmy z legendárních Kelly Family vystoupí v divadle ve Slaném

Viva La Street (Ať žije ulice) – je pocta Jimmyho Kelly ulicím a pěším zónám, bez kterých by vše nebylo tak, jak to je dnes. A daly mu víc, než by si na začátku pomyslel.

Po nespočetných úspěších, vyprodaných stadiónech a miliónech prodaných alb s Kelly Family, Jimmy znovu objevil v roce 2007 pouliční hudbu. Tam, kde začal před více než 35 lety úspěch Kelly Family, začíná znovu sám.

“Po excesivním životě se všemi vrcholy a pády jsem se znovu našel v situaci, která se mi zprvu zdála být surreální. Často jsem hrál na ulici tam, kde jsme ještě před pár lety plnili největší stadióny,“ řekl. Ulice se stala zážitkem, který si dnes Jimmy po pěti letech „vracení se zpátky ke kořenům“ už nemůže odpustit.

“Ulice je tvrdá a drsná, ale upřímná. Jaká je odezva, záleží na tom, jak jsi dobrý a kolik jsi připraven dát do své písně. Ulice nabízí neuvěřitelné setkání s lidmi. V posledních letech jsem potkal spoustu různých lidí. Lidé, kteří mě celé hodiny poslouchali, plakali, pokládali mi otázky nebo byli dokonce rozběsnění a házeli na mě role toaletního papíru, když mě viděli."

Na pěší zóně v Cáchách se dal Jimmy do řeči s některými jeho nynějšími kolegy z kapely a brzy se společně setkali u prvních zkoušek. První společné turné MY HOMETOWN absolvovali v roce 2010/2011 a byli překvapeni z tak dobrého ohlasu. Na jaře roku 2012 bylo proto hned naplánované další turné po malých klubech v Německu, které teď na podzim pokračovalo, a bude trvat až do zimy 2013.

Po velkém úspěchu Viva La Street turné 2012 se Jimmy rozhodl ponechat název tohoto turné i pro rok 2013 a znovu tak nadchnout publikum jeho individuálními směsicí folku, bluegrass hudby, francouzských šansonů a španělského folkloru.

Protože je v poslední době stále větší poptávka po DVD Jimmyho Kelly & Street Orchestra, rozhodl se Jimmy na podzim/ v zimě roku 2013 uspořádat pár koncertů, ze kterých bude sestříháno DVD.

“Velice se už těším, že natočím Viva La Street turné. Já a moje kapela Street Orchestra jsme si v roce 2012 náramně užili, že můžeme spolu stát na jednom pódiu, cestovat a dělat hudbu, a rádi bychom tuto radost z hraní “předali dál” v podobě dokumentu z turné,“ uvedl Jimmy Kelly.

Do ČR zavítal již dvakrát. Potřetí se stane ČR jednou z mála zastávek, de Jimmy natočí záběry pro nové chystané DVD. A praví fanoušci by u toho neměli chybět.

Tímto všechny jménem Jimmyho Kelly zveme do Městského divadla ve Slaném, kde 14. prosince vypukne jedna z "natáčecích" zastávek jeho turné. Koncert začíná v 18.30 hodin a vstupenky jsou stále k dispozici v síti Ticketstream.

A přichystá si Jimmy nějakou specialitu tak, jak to bylo vždy na českých koncertech pořádaných fanouškovským webem www.kellys.wbs.cz? Toť otázka...Zazpívá Jimmy nějakou píseň i v našem rodném jazyce? Nechte se překvapit.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků