Hlavní obsah

Jezdecký festival příští rok opět přivítá Lysá nad Labem

Pod záštitou České jezdecké federace (ČJF) se i v příštím roce již podruhé představí akce Jezdecký festival v Lysé nad Labem. Pořadatelé mají cíl, ukázat veřejnosti jednotlivé jezdecké disciplíny. Jedná se o největší akce svého druhu na území České republiky.

Jezdecký festival příští rok opět přivítá Lysá nad Labem

Jezdecký festival proběhne od 18. do 22. března 2015, součástí bude také 16. ročník veletrhu jezdeckého vybavení – Jaro s koňmi a v neposlední řadě 42. ročník výstavy Zemědělec – Jaro 2015, která představí novinky na trhu se zelení, v oboru mechanizace, pěstitelství, květin, ekologie a zpracování výpěstků.

ČJF odprezentuje v rámci festivalu všech sedm jezdeckých disciplín, včetně pony soutěží. Právě dětské a dorostenecké soutěže zahájí tento ročník. Po nich se na řadu dostanou skokové závody. Během festivalu se divákům naskytne příležitost ke sledování královské disciplíny – závody ve čtyřspřeží.

Novinkou v programu je večerní přehlídka plemenných hřebců, určená nejen chovatelům. Organizátoři se pro tento počin inspirovali v zahraničí a věří, že jej tuzemští chovatelé využijí, pro svou reprezentaci.

Dále se představí náročná disciplína voltiž, tzv. gymnastika na koni, a atraktivní show program, který představí divákům i ta méně tradiční a ne tolik známá jezdecká odvětví.

„Nepůjde o klasickou rodinnou show s koňmi ve výpravném provedení, ale jistě o poutavé a zábavné večerní představení, kdy na rozdíl od denních hodin nebude cílem dosahování maximálních sportovních výkonů, ale především pobavení a rozšíření obzorů v koňském světě,“ upřesnil Josef Malinovský, tiskový mluvčí ČJF.

Celý festival uzavře nejkrásnější jezdecká disciplína drezúra, především sestavy na hudbu, tzv. küry, a soutěž v parkuru.

Pořadatelé nyní pracují na vylepšení podmínek, jak pro závodníky, tak i pro diváky. Festival během pěti dnů navštíví asi 35 tisíc účastníků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků