Hlavní obsah

Ještě větší tlačenice. Do korfbalové zápletky v dorostu promluvilo i Brno

Nastala ještě větší tlačenice. Jestliže po čtvrtém kole nejvyšší dorostenecké korfbalové soutěže byly natěsnány na špici tabulky čtyři týmy, po nedělní předehrávce pátého kola už je jich pět.

Ještě větší tlačenice. Do korfbalové zápletky v dorostu promluvilo i Brno

Brněnský korfbal klub totiž dokonale využil domácí prostředí a konečně naplno zabodoval, když si poměrně hladce poradil s dvěma silnými celky Prostějovem a Českými Budějovicemi.

Brňané se sešli po dlouhé době v plné sestavě a konečně ukázali svůj potenciál. Jejich hráči předváděli vyrovnané výkony, a pokud takhle budou pokračovat dál, musí se s nimi počítat do bojů o nejvyšší pozice. České Budějovice, které na jih Moravy opět přicestovaly jen v sedmi hráčích, sice nezopakovaly výhru z minulého kola nad Brnem, ale mohou být rády alespoň za dva body za výhru nad Prostějovem. Ta je totiž před vánoční pauzou znovu poslala do čela tabulky.

Ten naopak v Brně prožil nepovedený den, na Hanou si neodvezl ani bod a uvolnil vedoucí pozici soupeři z jihu Čech.

Vojtěch Ošťádal (hráč, Prostějov): „V neděli jsme neměli den. Vůbec nám to nepadalo, i když jsme si vytvořili spoustu nadějných šancí. Hodně nám nesedělo, že Budějovice nastoupily v sedmi hráčích. Netrénujeme na to a je to dost nepříjemné. Od této sezony máme v týmu některé úplně nové holky, které se zatím s týmem sžívají, na tom musíme ještě zapracovat. Brnu se poprvé sešlo to nejsilnější, co má. Když jsou kompletní, jsou velmi silní. Tabulka je vyrovnaná, ještě jsme nehráli s Náchodem, tak uvidíme, jak se to pak rozhodí. Myslím, že to bude podobné jako minulý rok, kdy jsme do play off šli my, Brno a České Budějovice. S Šenovem jsme zatím uhráli remízu, příště ho však porazíme.“

Brno KK U19 - Prostějov SK RG U19 18:10

Poločas: 12:5. Rozhodčí: Zuzana Maňáková, Pavel Minarčík. ŽK: Martin Šnévajs (trenér, Prostějov). Nejlepší střelci: Literová Anna 5, Lorenz Adam 3, Sahatciu Sára 3 - Ošťádal Vojtěch 5, Dušek Martin 2, Valenta Josef 2.

České Budějovice KCC Sokol U19 - Prostějov SK RG U19 14:9

Poločas: 7:6. Rozhodčí: Pavel Minarčík, Zuzana Maňáková. Nejlepší střelci: Kortus Rostislav 5, Jiřička Martin 3, Součková Lucie 3 - Ošťádal Vojtěch 3, Dušek Martin 2, Lorencová Nikola 2.

Brno KK U19 - České Budějovice KCC Sokol U19 11:4

Poločas: 11:4. Rozhodčí: Zuzana Maňáková, Pavel Minarčík. Nejlepší střelci: Dlapa Marek 3, Sahatciu Sára 3, Literová Anna 2, Čarvaš Dominik 2 - Kortus Rostislav 2, Jiřička Martin 1, Pšenička Adam 1.

TABULKA

1. České Budějovice 12 bodů

2. Prostějov 11

3. Šenov 11

4. Náchod 10

5. Brno 10

6. Nový Lískovec 0

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků