Hlavní obsah
Štěpán Markovič a jeho kapela při posledním koncertě na Hradě v říjnu 2011 Foto: Alena Chlumská pro Jazz Agency (2011)

Jazzman Štěpán Markovič zahraje pro Klause, Clintona i Medveděva

Bývalý americký prezident Bill Clinton, prezidentka Brazílie Dilma Rousseffová i dosluhující prezident Ruska Dmitrij Medveděv přiletí příští týden do Prahy, kde se zúčastní plynárenské konference Energy Gas Storage Summit 2012. Slavnostní večer na Hradě uzavře svým koncertem Štěpán Markovič.

Štěpán Markovič a jeho kapela při posledním koncertě na Hradě v říjnu 2011 Foto: Alena Chlumská pro Jazz Agency (2011)
Jazzman Štěpán Markovič zahraje pro Klause, Clintona i Medveděva

Saxofonista Štěpán Markovič patří mezi českou jazzovou elitu. Spolupracoval s řadou tuzemských i zahraničních hvězd. Nelze nezmínit jeho spolupráci s Ray Charlesem či Lizou Minnelli. Markovič se svými hosty už několikrát koncertoval na Hradě, a to v rámci hudebního programu, který pořádá prezident Václav Klaus. Ten se stal rovněž již třikrát kmotrem jazzmanových desek. Poslední „hradní“ koncert, na který si Markovič pozval trumpetisty Juraje Bartoše a Laca Decziho, musel být kvůli velkému zájmu přesunut do Španělského sálu – ovšem i ten byl nakonec vyprodán (říjen 2011).

V roce 1994 při návštěvě prezidenta USA Billa Clintona v České republice koncertoval Markovič s kapelou v jazz klubu Reduta. Během večera vznikla společná nahrávka – později deska – na které si jazzman Markovič s prezidentem USA zahrál.

Tento čtvrtek jazzman Štěpán Markovič uzavře slavnostní večer konference Energy Gas Storage Summit 2012 svým koncertem, kterého se prezidenti rovněž zúčastní. Saxofonista Štěpán Markovič si pro tuto příležitost složil kapelu z největších jazzových es (Tomáš Baroš, Luboš Šrámek, Majo Ševčík, Christina Praga). 

Pro tuto neopakovatelnou událost dotočil Markovič na začátku května 2012 ve studiu Sono Records speciální album Jazz by Stepan Markovic v produkci Jazz Agency (www.lachout.com), která bude během večera představena.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků