Hlavní obsah
Foto: Jitka Doubravová

Hvězda ženského MMA Lucie Pudilová z Příbrami už zná svou soupeřku

Hvězda ženského MMA Lucie Pudilová z Příbrami se v boji o titul šampiona GCF musí připravovat na novou soupeřku. Původní Katharina Lehner z boje musela odstoupit. Německou bojovnici vyřadilo ze zápasu o titulový pás zranění.

Foto: Jitka Doubravová
Hvězda ženského MMA Lucie Pudilová z Příbrami už zná svou soupeřku

Souboj o prestižní pás organizace GCF však rychle vzala další bojovnice a to opět ze zahraničí. Lucii Pudilové se v oktagonu postaví Melinda Fabian z Maďarska. „Ke změně soupeřky došlo měsíc před zápasem a to pro nás není takový problém. Taktiku si upravíme podle nové soupeřky. Ve Finsku se nám stalo, že nám zápas zrušili a poté znovu nabídli a to jen tři týdny před ním. Přerušili jsme tehdy přípravu i stravu. Zvládli jsme to. Zkusíme si poradit i nyní,” nestěžoval si trenér Lucie Pudilové Ladislav Erdélyi.

Pro příbramskou bojovnici je zápas velkou výzvou. Jedná se totiž o zcela první ženský titulový zápas v MMA v naší republice. „Beru to jak to je. Tvrdě se připravuji pod mým trenérem a zápasu podřizuji vše. Je to pro mě moc důležitý souboj a na nic jiného se nesoustředím," uvedla Pudilová, jež je zatím na domácí scéně neporažená a v minulém roce si připsala vítězství na prestižním galavečeru MMA ve Finsku.

Její soupeřkou o vysněný titulový pás GCF bude již zmíněná maďarská Melinda Fabian. Bojovnice, která na začátku ledna tohoto roku v polském Wyszkove porazila domácí Paulinu Borkowskou. Melinda Fabian má dokonce s českým MMA zkušenosti, jelikož v minulém roce porazila v Budapešti českou Barboru Polákovou.

Pokud bude chtít opět získat český skalp, bude si však muset poradit s drtivou sílou domácí Pudilové. „V současné době dojíždíme silovou přípravu a přecházíme do silově vytrvalostní fáze. Lucie při současné váze 68 kg zvedne z podlahy technikou mrtvého tahu činku o váze 140 kg. Má velkou sílu. Běháme po příbramských haldách, vybíháme schody na Svaté hoře, trénujeme i v noci. Lucie je odhodlaná podat v zápase co nejlepší výkon,” prozradil Ladislav Erdélyi.

Kdo bude novou a historicky první šampionkou GCF, se objasní na konci měsíce března. Titulový zápas se koná 25. března v rámci galavečera MMA GCF34: Back in the Fight 5 v Příbrami. Vstupenky jsou již v prodeji v síti Ticketstream.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků