Hlavní obsah
Studenti výtvarných oborů na exkurzi v Praze 2016 Foto: Jana Slováková

Hodonínská umělecká průmyslovka otevírá dveře veřejnosti

Dveře Střední školy průmyslové a umělecké v Hodoníně se v pátek 21. října a v sobotu 22. října otevřou pro veřejnost. Jako každoročně jsou první na řadě umělecké obory Užitá malba a Grafický design v ateliérech v ulici Dobrovolského v Hodoníně.

Studenti výtvarných oborů na exkurzi v Praze 2016 Foto: Jana Slováková
Hodonínská umělecká průmyslovka otevírá dveře veřejnosti

Máte dítě v deváté třídě a jeho zálibou je malování, kreslení či nápadité kreace v grafických programech? Pak byste si neměli nechat ujít Den otevřených dveří umělecké průmyslovky v Hodoníně, kde si společně prohlédnete útroby ateliérů v ulici Dobrovolského, uvidíte práce studentů, které jsou uvnitř interiérů.

Budovou vás provedou sami studenti a jejich kantoři, spatříte zákoutí, která běžný kolemjdoucí nikdy neviděl, i umělecká dílka, jež jsou po většinu roku skryta zrakům obyvatelů města Hodonína.

Studenti, kteří běžně svá díla vystavují v hodonínské Galerii výtvarných umění, vám ukáží své prvotiny a prostory, které je inspirují k další tvorbě. Samozřejmostí jsou také počítačové učebny s grafickými programy.

Pro přijetí ke studiu na umělecké obory Grafický design a Užitá malba je podmínkou úspěšné složení talentové zkoušky. Informace k přihláškám ke studiu nebo k přípravnému kurzu na talentové zkoušky, který škola každoročně pořádá, najdete na webu školy.

Akce se koná v pátek 21. října od 8 do 17 hodin a pokračuje v sobotu 22. října od 8 do 12:00 hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků